MP3 muziek via USB in de S80 met HU-601 - Update: Ingebouwd!

In deze rubriek alle vragen en opmerkingen die met beeld en geluid te maken hebben voor alle modellen.
davidjoost
2nd Gear member
Berichten: 210
Lid geworden op: 30.12.2006 - 22:45
Locatie: Groningen

Beste allemaal,

Omdat ik met mijn werk als autojournalist (voor AutoGetest.nl) aardig verwend ben geraakt wat betreft (standaard aanwezige) muziek interfaces in testauto's, is het altijd weer jammer dat ik in mijn S80 aangewezen ben op een FM-radio of cd-speler/wisselaar. Daarom ben ik serieus op zoek naar mogelijkheden om een USB-poort in de S80 in te bouwen. Een werkende CD-wisselaar geef ik graag daarvoor op.

Ik heb me nu aardig ingelezen in de materie. Ik heb geen iPod of iPhone (maar Galaxy S) dus ik vind vooral de USB-functie belangrijk voor mijn eigen muziek en de Aux en SD-kaart mogelijkheden zijn geen pré. Ik zie dat GROM en iMIV populaire oplossingen zijn hier op het forum. GROM biedt de meeste mogelijkheden en is met 130 euro het goedkoopst. Dat vind ik echter nogsteeds veel geld, als je bedenkt dat het om niets meer of minder dan wat kabels en een cardreader van een paar euro fabrikagekosten gaat.

Op internet ben ik vervolgens op zoek gegaan naar alternatieven. Daarbij ben ik nog drie andere systemen tegengekomen.


Systeem 1

Bij een aanbieder in NL voor 130 euro:
http://www.navinc.nl/webshop/product_in ... ts_id=1357

Bij buitenlandse aanbieder voor 88 pond:
Van XCarlink:
http://www.xcarlink.co.uk/product.php?p ... =26&page=1

En tenslotte eentje die een kopie lijkt van de vorige twee, voor omgerekend 75 euro incl. gratis verzenden:
http://caraudiosecurity.com/shop/produc ... 14831.html
Deze ga ik morgen bestellen!


Systeem 2

Van Chinese makelijk, het merk Wiiki-Tech:
http://cgi.ebay.com/Car-MP3-Player-USB- ... 0711564798

Hier nog wat goedkoper, als je er minimaal 10 bestelt:
[url]http://fm_transmitter.china-direct-buy.com/v/4/product_detail/8190351/NO_FM_Transmitter_CAR_MP3_PLAYER_with_USB_SD_AUX_for_Volvo.html[/url]
Let op, de link suggereert een FM transmitter, maar het gaat hier juist NIET om een FM transmitter.


Systeem 3

Van het merk Yatour
http://www.ycarlink.com/pd_10524_Car-MP ... -HU803.htm


Ik houd jullie op de hoogte over mijn ervaringen met het eerste systeem. Misschien dat anderen zich nog geroepen voelen een van de andere twee uit te proberen? Een inkoopactie van 10 stuks voor systeem 2 zou wel heel voordelig kunnen uitpakken.

Goedkoop is soms duurkoop, maar uiteindelijk komt al deze electronica rommel gewoon uit lagelonenlanden in Azië. Daarom waag ik de gok.

Groeten,

David Joost
Ik: 1999 Volvo S80 T6 'Bi-Fuel' (Vialle LPi) - 304.000 km
Moeders: 2006 Volvo S80 3.2 (Vialle LPi) - 210.000 km
Vader: 2004 Volvo S80 2.5T (Vialle LPi) - 170.000 km
davidjoost
2nd Gear member
Berichten: 210
Lid geworden op: 30.12.2006 - 22:45
Locatie: Groningen

Als het goed is, is mijn kabeltje onderweg! Het blijft trouwens akelig stil hier... Ik zal mijn ervaringen posten zodra ik het kabeltje binnen heb en kan gaan inbouwen.
Ik: 1999 Volvo S80 T6 'Bi-Fuel' (Vialle LPi) - 304.000 km
Moeders: 2006 Volvo S80 3.2 (Vialle LPi) - 210.000 km
Vader: 2004 Volvo S80 2.5T (Vialle LPi) - 170.000 km
Gebruikersavatar
S60 170pk Lpi
4th Gear member
Berichten: 506
Lid geworden op: 06.01.2007 - 11:17

Ik ben benieuwd. Ik was aan het overwegen een Grom te bestellen maar wacht nog even jou ervaringen af.
Gebruikersavatar
snowryder
2nd Gear member
Berichten: 205
Lid geworden op: 15.12.2010 - 11:23
Locatie: Elst GLD

ik ben ook wel benieuwd of dit goed gaat werken.
wellicht overweeg ik een upgrade van mijn 603 naar een 803.
Kan ik gelijk een dergelijke interface mee instaleren. zag trouwens niet de 803 in het lijstje staan bij die goedkoopste aanbieder. Bij de anderen is deze meestal wel vermeld.
Volvo S60 2.4 170 PK Edition 05-2001, 202 dkm
Dark Grey, Offblack leder, Tethys 17, HU603
Gebruikersavatar
euerw
5th Gear member
Berichten: 1797
Lid geworden op: 08.07.2007 - 21:11
Locatie: Ede

maar geen 1 voor de HU650
XC60 MY’19 T8 twin engine awd Inscription
XC60 MY'15 2.0D4 GT8, Ocean Race, Rica tuning
XC60 MY'10 2.4D GT, Rica tuning
S60 MY'05 2.4D GT rica tuning, the Black Beast
S60 MY'02 2.4 bifeul automaat
v40jlt4
2nd Gear member
Berichten: 231
Lid geworden op: 22.09.2004 - 10:00

Is een van deze apparaten in staat titel en uitvoerende artiest op het schermpje te tonen? Dan ga ik er ook een proberen. Heb nu een Volvo-iPod interface met een iPod classic met 80GB eraan, maar je zoekt je de pleuris met 10 lijsten en geen titelinfo. En hoe mooi een imiv ook is, ik vind ze best prijzig. Wil best overstappen op USB stickies met muziek erop ipv de ipod.
Volvo V70 sports edition 2.4d sept. 2007
Volvofan1965
2nd Gear member
Berichten: 62
Lid geworden op: 16.02.2011 - 09:03

Ik heb sinds een paar maanden een GROM voor mijn HU (www.gromaudio.nl, 129 euro). Wat ik van dit systeem een dikke plus vind is de geluidskwaliteit bij streamen van mijn telefoon en bellen. Die is erg goed en je hebt maar 1 kastje nodig. Het is dan ook een amerikaans systeem ipv chinese junk en die Amerikanen weten wel wat power is!
Tekstweergave lukt helaas niet, maar dat schijnt aan de radio zelf te liggen die ondersteunt het niet.
Gebruikersavatar
snowryder
2nd Gear member
Berichten: 205
Lid geworden op: 15.12.2010 - 11:23
Locatie: Elst GLD

davidjoost schreef:Beste allemaal,

En tenslotte eentje die een kopie lijkt van de vorige twee, voor omgerekend 75 euro incl. gratis verzenden:
http://caraudiosecurity.com/shop/produc ... 14831.html
Deze ga ik morgen bestellen!


David Joost
En David Joost, kun je er al iets over zeggen misschien??
Volvo S60 2.4 170 PK Edition 05-2001, 202 dkm
Dark Grey, Offblack leder, Tethys 17, HU603
Gebruikersavatar
RicoK
3rd Gear member
Berichten: 467
Lid geworden op: 21.10.2010 - 14:29
Locatie: Lelystad

Volvofan1965 schreef:Ik heb sinds een paar maanden een GROM voor mijn HU (www.gromaudio.nl, 129 euro). Wat ik van dit systeem een dikke plus vind is de geluidskwaliteit bij streamen van mijn telefoon en bellen. Die is erg goed en je hebt maar 1 kastje nodig. Het is dan ook een amerikaans systeem ipv chinese junk en die Amerikanen weten wel wat power is!
Tekstweergave lukt helaas niet, maar dat schijnt aan de radio zelf te liggen die ondersteunt het niet.
En daar kan ik mij volledig bij aansluiten!
Volvo S60 2.4 170 PK Edition 02-2001 - Ash Gold Metallic - HU-603 - GROM-audio - 16"; Mimas zomer en 16"; Mimas winter
Volvofan1965
2nd Gear member
Berichten: 62
Lid geworden op: 16.02.2011 - 09:03

Beste David,
Ik weet niet of je al besteld hebt maar als je RTI hebt dan gaat het waarschijnlijk niet werken als ik de foto van de aansluitkabel zo bekijk. De RTI zit namelijk op de CD-wisselaar aansluiting en die moet je kunnen doorlussen op een T-stuk. Heb me daar ook eerst in vergist door de vrijkomende kabel niet terug aan te sluiten, maar dan komt klapscherm niet meer omhoog!
Gebruikersavatar
piotrV70
5th Gear member
Berichten: 1662
Lid geworden op: 21.11.2008 - 13:54

Ik heb contact gehad met de, uiteraard, Chinese leverancier van het apparaat. Ze kosten 33usd per stuk. Dat is omgerekend 22euro. Bij een bestelling van zo'n 10 stuks ben je voor zo'n 25euro klaar. Al die troep kost bijna niks in China, de prijzen gaan hier 6 keer over de kop. Zie bijvoorbeeld ook de BluePower of de Wonde Proud blackbox navigatie (die kost 2 tientjes in Taiwan :) ).

Update: bij afname van 1 exemplaar komt de prijs incl verzenden op 58usd, zo,n 40euri's. (bij meerdere exemplaren gaat de prijs natuurlijk hard omlaag ivm de relatief hoge verzendkosten).
V70 2.5T Geartronic MY04 Dynamic Comfortline - Estateline
Afbeelding
C30 1.6D Basis MY07
Afbeelding
davidjoost
2nd Gear member
Berichten: 210
Lid geworden op: 30.12.2006 - 22:45
Locatie: Groningen

Ik heb geen RTI, maar het klopt inderdaad dat dit systeem in combinatie met RTI niet gaat werken. Dat is zeker belangrijk om te weten, voordat je een van deze systemen besteld!

Ik heb dus systeem 1 uit de openingspost bij deze webwinkel besteld:
http://caraudiosecurity.com/shop/produc ... 14831.html

De 75,15 euro die ze reken is dus inclusief verzenden en inclusief twee extra kabeltjes. Dat kost bij de GROM bijv. allemaal extra en komt bovenop die 129 euro.

Het lijkt identiek aan de set die wordt aangeboden door deze website:
http://www.navinc.nl/webshop/product_in ... ts_id=1357
Daar staat ook het een en ander over de compatibiliteit (zie rechter tabblad bovenaan die pagina) met de diverse Volvo-radio's. Ze hebben zelfs een lijstje met welke type radio's ze al wel en niet getest hebben.

Mijn radio (HU-601) en de afwezigheid van RTI moet in elk geval compatibel zijn. De cd-wisselaar is het enige wat ik er voor op moet geven, maar die gebruikte ik (bij gebrek aan goede cd's) toch al zelden meer.

Inmiddels is het pakketje binnen gekomen! Wat goed is om te weten is dat wanneer je per credit card betaald, deze webwinkel nog wat extra verificatie vraagt van de kaart houder. Dit is een vereiste voor de Engelse banken. Na het verzenden van verificatie werd het setje verstuurd. Ik heb even wat foto's gemaakt van wat binnengekomen is:

Afbeelding

Op het doosje staat dat het een set is voor Volvo, dus vooralsnog ga ik er vanuit dat ik de juiste set heb gekregen. Het zat goed verpakt en de inhoud van de doos was zoals beloofd: met twee extra kabels erbij! (voor USB en aux)

Afbeelding

De behuizing van het kastje voelt solide aan, geen goedkoop plastic maar een stevig soort kunststof of metaal. Ook alle aansluitingen voor USB en Jack voelen degelijk aan, toen ik ze aansloot op het kastje en een stick en mijn telefoon. De kwaliteitsindruk van het materiaal is tot dusverre dus goed.

Nu is het natuurlijk een kwestie van aansluiten en testen, maar dit ontzie ik een beetje bij gebrek aan kennis en gereedschap. Om die reden rijd ik deze week waarschijnlijk even langs de Volvo-specialist voor hulp met het loshalen van de radio. Het aansluiten ga ik zelf proberen, dat moet niet al te lastig zijn.

De handleiding die erbij zit is dezelfde als die op de website van Connect2 te vinden is:
https://www.connects2.com/Instructions/USB_OEM.pdf

Voor wat betreft de HU-650, die staat wel op de lijst van caraudiosecurity.com als zijnde compatibel, maar de webshops van NavInc en Xcarlink spreken dat tegen. Ik zou er dus niet vanuit gaan dat dit systeem (of een van de andere) werkt i.c.m. de 650, aangezien die knoppen mist om de box mee te bedienen via je originele radio.

Zodra ik het systeem heb uitgetest meld ik mij weer!

Groeten,

David Joost
Ik: 1999 Volvo S80 T6 'Bi-Fuel' (Vialle LPi) - 304.000 km
Moeders: 2006 Volvo S80 3.2 (Vialle LPi) - 210.000 km
Vader: 2004 Volvo S80 2.5T (Vialle LPi) - 170.000 km
davidjoost
2nd Gear member
Berichten: 210
Lid geworden op: 30.12.2006 - 22:45
Locatie: Groningen

piotrV70 schreef:Ik heb contact gehad met de, uiteraard, Chinese leverancier van het apparaat. Ze kosten 33usd per stuk. Dat is omgerekend 22euro. Bij een bestelling van zo'n 10 stuks ben je voor zo'n 25euro klaar. Al die troep kost bijna niks in China, de prijzen gaan hier 6 keer over de kop. Zie bijvoorbeeld ook de BluePower of de Wonde Proud blackbox navigatie (die kost 2 tientjes in Taiwan :) ).

Update: bij afname van 1 exemplaar komt de prijs incl verzenden op 58usd, zo,n 40euri's. (bij meerdere exemplaren gaat de prijs natuurlijk hard omlaag ivm de relatief hoge verzendkosten).
Ging dit om systeem 2, of om het systeem wat ik heb besteld (systeem 1 in de openingspost)? Geen geld in elk geval en de moeite waard om te proberen! Wie durft?
Ik: 1999 Volvo S80 T6 'Bi-Fuel' (Vialle LPi) - 304.000 km
Moeders: 2006 Volvo S80 3.2 (Vialle LPi) - 210.000 km
Vader: 2004 Volvo S80 2.5T (Vialle LPi) - 170.000 km
Gebruikersavatar
RicoK
3rd Gear member
Berichten: 467
Lid geworden op: 21.10.2010 - 14:29
Locatie: Lelystad

Ik ben heel erg benieuwd!

NB Door jouw post met de linkjes heb ik nu wel kunnen ontdekken wat ik nu in de Peugeot 206 van mijn vrouw met een RD3 autoradio/CD-speler zou kunnen inbouwen om haar hetzelfde genoegen in de 206 te geven als ik heb met de GROM in mijn Volvo....;-)
Volvo S60 2.4 170 PK Edition 02-2001 - Ash Gold Metallic - HU-603 - GROM-audio - 16"; Mimas zomer en 16"; Mimas winter
Gebruikersavatar
abbabak1
4th Gear member
Berichten: 511
Lid geworden op: 02.05.2010 - 18:36
Locatie: bergneustadt

Ik vind dit een leuke post, vind het nog even moeilijk maar laat 1 zo'n ding naar een adres in CN sturen !

Verder zag ik nog deze http://bluetouch.de/HTMLengl/ystart.html
wel €250 !
Die zou muv de TV aan mijn eisen kunnen voldoen vanwege NAVI en muziek vanaf mijn mobiel...ook een 2e tel is handig vanwege verschillende simcards...
soon: Scheafler Bio Hybrid
KTM Macina Sport 9
Smart cabrio 451 ed, 2012 battery owned
V60 d6, 2015, summum, glasdak, trekhaak
BMW F800GS te koop
https://photos.app.goo.gl/KWgEiAxusqSjd3zG9
Gebruikersavatar
piotrV70
5th Gear member
Berichten: 1662
Lid geworden op: 21.11.2008 - 13:54

abbabak1 schreef:Ik vind dit een leuke post, vind het nog even moeilijk maar laat 1 zo'n ding naar een adres in CN sturen !

Verder zag ik nog deze http://bluetouch.de/HTMLengl/ystart.html
wel €250 !
Die zou muv de TV aan mijn eisen kunnen voldoen vanwege NAVI en muziek vanaf mijn mobiel...ook een 2e tel is handig vanwege verschillende simcards...
En dan rij je zelf even naar CN ?

Ps: volgens mij heeft Volvo-tech ook een Yatour besteld, op mijn invoice staat bij "Company" Volvo-tech :)
V70 2.5T Geartronic MY04 Dynamic Comfortline - Estateline
Afbeelding
C30 1.6D Basis MY07
Afbeelding
davidjoost
2nd Gear member
Berichten: 210
Lid geworden op: 30.12.2006 - 22:45
Locatie: Groningen

Mijn internetzoekactie breekt de markt open? :)
Ik: 1999 Volvo S80 T6 'Bi-Fuel' (Vialle LPi) - 304.000 km
Moeders: 2006 Volvo S80 3.2 (Vialle LPi) - 210.000 km
Vader: 2004 Volvo S80 2.5T (Vialle LPi) - 170.000 km
Gebruikersavatar
abbabak1
4th Gear member
Berichten: 511
Lid geworden op: 02.05.2010 - 18:36
Locatie: bergneustadt

Laten we het hopen. Overigens heeft mijn vrouw's werk een kantoor in CN en dus is er regelmatig verkeer tussen Bejing en Essen :)

Binnenkort moet ze naar Korea maar mijn gewenste Asus Transformer is alleen in Taiwan goed te verkrijgen :(
soon: Scheafler Bio Hybrid
KTM Macina Sport 9
Smart cabrio 451 ed, 2012 battery owned
V60 d6, 2015, summum, glasdak, trekhaak
BMW F800GS te koop
https://photos.app.goo.gl/KWgEiAxusqSjd3zG9
Gebruikersavatar
RicoK
3rd Gear member
Berichten: 467
Lid geworden op: 21.10.2010 - 14:29
Locatie: Lelystad

davidjoost schreef:Mijn internetzoekactie breekt de markt open? :)
:thumbleft:
Volvo S60 2.4 170 PK Edition 02-2001 - Ash Gold Metallic - HU-603 - GROM-audio - 16"; Mimas zomer en 16"; Mimas winter
Gebruikersavatar
euerw
5th Gear member
Berichten: 1797
Lid geworden op: 08.07.2007 - 21:11
Locatie: Ede

XC60 MY’19 T8 twin engine awd Inscription
XC60 MY'15 2.0D4 GT8, Ocean Race, Rica tuning
XC60 MY'10 2.4D GT, Rica tuning
S60 MY'05 2.4D GT rica tuning, the Black Beast
S60 MY'02 2.4 bifeul automaat
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen A-V-N”