Pagina 1 van 1
LPG probleem
Geplaatst: 16.06.2011 - 21:46
door mr.borrie
Weer een LPG probleem maar nu met mijn witte Volvo 144.
Deze staat een paar maanden al stil wegens restauratie (boel gelast aan de auto) tussentijds nog het relay gepakt voor mijn andere 144 die niet wou starten (bleek vieze verdamper)
NU de wagen klaar is voor de keuring, ja je raad het al geen LPG. ik heb de solenoids op de tank en de verdamper/gasleiding getest met 12V en ze clicken allemaal. ook als ik ze allemaal openzet met 12V ruik je LPG in de motorruimte.
Echter als ik het via de schaklaar doe gebeurd er niets, heb ik draden verkeerd terug gezet? ( is de pinout standaard heb deze vergeleken met de andere 144 en het is anders) of toch relay door het lassen stuk gegaan, verbrande kabels?
Om te beginnen zou ik graag willen weten of de pinout van het relay altijd gelijk is bij een carb LPG systeem, zijn evenveel pinnetjes als op de andere 144 (ook carb)
Veel tekst hopelijk is het nog duidelijk, zo niet hoor ik het graag

Geplaatst: 16.06.2011 - 21:58
door ferdy
hoor je wel een klik als je sleutel omdraaid en op LPG stand? Ik verdenk een defecte of vieze zekering.
Geplaatst: 16.06.2011 - 22:03
door mr.borrie
ik hoor geen click van de LPG instalatie, ik hoor ook geen gas stromen.
Bij mijn andere hoor ik altijd gas stromen en dan click, een soort voorgas om te starten gok ik
Geplaatst: 16.06.2011 - 22:07
door ferdy
yep controlleer de hoofdstroomtoevoerdraad van je gasinstallatie, meestal wordt deze afgetakt van je 12 volt ontsteking bij de bobine. En ik denk dat je de zekering ook hier vindt..
Geplaatst: 16.06.2011 - 22:13
door mr.borrie
yep die zit er tussen, deze heb ik schoon gemaakt helemaal zonder effect. zal nog eens goed de zekering bekijken. ik twijfel echter ook of ik alles wel goed heb terug gepint op het relay aangezien het anders is dan op de andere wagen. of kan het klopen dat een andere instaltie met zelfde relay toch anders gepint zit?
Geplaatst: 16.06.2011 - 23:20
door chrisje
Wat is het merk van de instalatie?
Somige merken hebben wel een schema op hun site staan
Geplaatst: 16.06.2011 - 23:39
door mr.borrie
Geplaatst: 17.06.2011 - 14:21
door oudevolvo
Helaas kan ik de draden net niet goed volgen op de foto.
Het zou wel eens niet goed kunnen zitten.
Een paar vragen:
- Haal op bovenstaande foto de witte eens los van het relais, zet contact aan en keuzeschakelaar op LPG. Staat er dan spanning op die draad?
Zo ja, dan is dat de voeding en moet die op de onderste (rechtopstaande) pin van de middenste rij pinnen
- De grijze die daar nu op lijkt te zitten, lijkt de puls draad. Klopt het dat die naar de omwikkeling van de bobine kabel gaat? Zo ja, dan moet die op de linker (rechtopstaande) pin
- De groene die daar nu op zit lijkt me dan de schakeldraad van de klep bij de tank. Ervan uitgaande dat de bovenste liggende pin naar de klep op de verdamper gaat. Dan moet die groene (als die inderdaad naar die klep op de tank gaat) op het andere liggende pinnetje van de middelste rij (waar de witte voedingsdraad zat).
Is die witte niet de voedingsdraad, zoek dan eerst even uit welke wat is.
Op zich staat het schema op je relais
- Links, staand = puls
- Midden, liggend = naar klep 1
- Midden, liggend = naar klep 2
- Midden, staand = voeding 12v
- Rechts, staand = massa
Geplaatst: 17.06.2011 - 18:16
door mr.borrie
Via jou schema beschreven aangesloten en waarempel alle solenoids clicke vrolijk open! hij wou nog niet starten op benzine en gas alleen dus even doorgezocht. geen vonk!
toch iets stuk gegaan door het lassen, na even zoeken wees ik de condensator aan als verdachten, stieken die van mijn vaders 145 project gehaald en na veel moeite slaat hij aan op benzine, gas is meteen doodvallen ook bij warme motor. Maar de bougies zijn ook erg smerig zag ik dus die morgen maar even vervangen.
In iedergeval veel vooruitgang ineens! bedankt voor de tip! we zijn er bijna gok ik

Geplaatst: 18.06.2011 - 16:31
door mr.borrie
helaas hadden ze maar 3 bougies bij de onderdelen handel maar met die erin loopt hij na even op benzine te hebben gelopen weer op LPG! kan ik eindelijk naar de keuring ermee maandag! ~top!
Geplaatst: 21.06.2011 - 13:01
door mr.borrie
Gister is de wagen weer goed gekeurd voor 2 jaar!
Geplaatst: 21.06.2011 - 13:03
door oudevolvo
Gefeliciteerd!
Geplaatst: 21.06.2011 - 18:54
door whitehorsekart
En ik vind het knap, Lars, dat mag ook wel gezegd!!!
Geplaatst: 21.06.2011 - 19:51
door biadman
gefeliciteerd!!