Pagina 1 van 1
op eens hoog koelvloeistof niveau
Geplaatst: 05.03.2006 - 18:48
door marcelg
bij me v40 is er een nieuwe kop opgezet, de oude kop lekte van cilinder2 naar het koelsysteem.
heb een week rustig gereden en alles was steeds goed.
nu heb ik eindhoven-amsterdam heen en terug gereden.
nu 3uur na dat ik hem neergezet heb staat het koelwaterreservoir tot aan de nok vol en is de kleur groen ipv oranje zoals die na de revisie was bijgevuld.
raar? :?
Geplaatst: 08.03.2006 - 23:18
door fjrene
wel een beetje laat maar haal het overtollige koelvloeistof er uit en kijk dan nog eens een keer wat er gebeurd als het dan weer omhoog komt dan is er vast iets niet in orde met de koppakking of iet dergelijks ,maar dat kun je met een snuffelaar zo kontroleren.
suc6
Re: op eens hoog koelvloeistof niveau
Geplaatst: 09.03.2006 - 00:17
door v40pokemon
marcelg schreef: en is de kleur groen ipv oranje zoals die na de revisie was bijgevuld.
raar? :?
Ik heb koelvloeistof van Xstream. Deze is blauw als je ´m erin giet (echt blauw!) en wordt na de eerste keer opwarmen groen. Misschien heb jij ook zo´n goedje :roll:
Geplaatst: 09.03.2006 - 09:11
door marcelg
ik heb de auto naar de garage gebracht, na een lange rit was de bovenkant radiator warm en onderkant erg koud.
de man verdenkt de radiator of thermostaat
Geplaatst: 09.03.2006 - 12:47
door marcelg
:-x :-x :evil: :evil:
2weken geleden een nieuwe kop geplaatst, alles was goed, totaal geen lekkage's meer.
nu 2weken later hetzelfde probleem, lekkage van cilinder 2 naar het koelsysteem.
garage gaat weer stap voor stap alles nakijken.
HOE KAN DAT??????

:evil: :?
Geplaatst: 09.03.2006 - 13:12
door V480-S60
Eerst even. Wat voor een blok zit erin? En wat is de historie.
Het lijkt er op dat de de kop van het blok niet meer vlak is. Dan zal dit dus gevlakt moeten worden. En dat is hoogstwaarschijnlijk nagelaten. Hoewel ik het wel vreemd vind want dat zou met de huidige motoren niet meer nodig moeten zijn.
Maar goed, dit moet onder de reparatiegarantie vallen. Als ze iets maken moeten ze het wel goed doen.
Geplaatst: 09.03.2006 - 13:16
door VolvoZoeker
Dit gaat hij wel doen als garantie op de klus van de eerste reparatie??? Want die zal al wel prijzig zijn geweest???
Geplaatst: 09.03.2006 - 13:28
door marcelg
het gaat om een 1996 v40 met 1.8 motor.
de eerste klus was wel prijzig ja, zat ook 250euro kosten voor de volvo garage bij omdat de nokkenassen niet goed gemerkt waren.
als het blok gevlakt moet worden, moet het motorblok zeker uitgebouwd worden?
Geplaatst: 09.03.2006 - 13:38
door V480-S60
Over dat uitbouwen moet je bij een echte monteur wezen. Ik weet het niet. Dit soort zaken laat ik ook doen. (En ben er ook niet bij.)
Maar je garage zal het toch echt nu op moeten lossen. En onder garantie. Zelfs als ze het blok alsnog moeten vlakken. Daar hadden ze naar moeten kijken.
Geplaatst: 09.03.2006 - 13:52
door marcelg
ik kan het goed vinden met de garagehouder, dat zal wel goed komen.
hij zit er zelf ook mee, dacht ie het probleem voor me opgelost te hebben, gaat het weer mis.
wat ik raar vind is,dat het 2weken goed gaat waarbij ik ongeveer 500km gereden heb.
rijd ik van het weekend 300km, is het "opeens" weer kapot
Geplaatst: 09.03.2006 - 14:01
door V480-S60
Helaas is dat niet raar. Komt vaker voor. Iets vergelijkbaars heb ik met een vorige 480 Turbo gehad. Na reparatie 2 weken goed. Toen weer koelproblemen terug. Maar dat bleek een compleet verrot blok te wezen, ik heb daar een ruilmotor ingekregen. Probleem opgelost.
Maar laat a.u.b. echt kijken naar het blok, als dat krom is moet je vlakken. En ik vraag me nu ook af of dat überhaupt kan bij deze blokken.
PM anders Ramon&Ramon eens die weet nogal wat af van deze materie.
Geplaatst: 12.03.2006 - 18:44
door marcelg
garage heeft via bougiegat druk op het blok gezet.
als de motor koud is; haast geen druk opbouw in koelsysteem/haast geen geborrel in expansievat.
als motor goed warm is; dan wel druk opbouw in koelsysteem/ volop opborrelend koelwater in expansievat.
hierdoor dat ik het waarschijnlijk pas merkte na een lange rit door het land.
hij laat eerst de gereviseerde kop nakijken en gaat het blok ook op vlakheid controleren.
er schijnen ook cilinderbussen in het blok te zitten die beschadigd kunnen raken bij verkeerd (de-)monteren van de kop
Geplaatst: 16.03.2006 - 17:17
door marcelg
ze hebben het gevonden! :redhotevil: gescheurde cilinderwand
Geplaatst: 16.03.2006 - 19:02
door Ramon&Ramon
Dat zei ik bij de vorige ook al:)