Pagina 1 van 3
De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 30.06.2014 - 23:06
door RalphRus
Beste Volvo'ers,
Eerst even voorstellen (had ik volgens mij nog niet gedaan ook al kom ik hier al een tijdje). Ik heb sinds 1,5 jaar mijn eerste auto; een S80 2.4 (bj 2001). Superfijne auto, zeker voor de lange stukken naar Frankrijk etc.
Vorig jaar voor het eerst een APK laten doen (bij de Dealer). 50 euro en een ferme handdruk verder kon ik een halve dag later weer vertrekken, 12 jaar oud en niks aan de hand, ik blij.
Dit jaar weer een APK keuring laten doen (weer bij de dealer, wel een andere). En werd vanmiddag opgebeld om even te overleggen. Er bleek voor een kleine €3000 aan problemen.... Sommige kleine dingetjes, andere wat groter, zo het lijkt.
Even een opsomming:
- Handrem werkt niet goed achter; advies vervangen remschoenen en veertjes.
- Motormanagement storingslampje brandt, omdat er een scheur in een slang zit
- schakelaar acheruitrijlampje op versnellingsbak stuk (maar het licht doet het wel(?))
- glas van de mistlamp voor is gebarste waardoor er vocht in zit = stuk
- Mijn aandrijfas zit niet meer vast in de wielnaaf linksvoor (moer/bout mist)
- gaatje in einddemper uitlaat
- rubber van koppelingspedaal is versleten
- binnense en buitenste stuurkogels rechts hebben te veel speling
- stuurkogel linksvoor ook
- het rubber van de stabilisatorstang links en rechts is kapot
- de remvloeistof heeft meer dan 3% vocht (geen APK afkeurpunt)
Dus...
Het lijkt mij heel fijn om deze auto toch het voordeel van de twijfel te geven en te fixen wat er te fixen valt (in goed nederlands). Iemand bij een of meerdere van deze punten ideeën over hoe dit te doen is? (zelf doen is prima, of anders aangeven welke echt bij de garage moeten).
Ontzettend bedankt alvast,
een hopeloze Volvo-rijder.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 30.06.2014 - 23:36
door lint
Welkom.
Dat is minder fraai nieuws en ook wel erg duur die 3000 euro voor de reparaties. Misschien is het verstandig een Volvo specialist op te zoeken en vragen om een reparatie offerte.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 30.06.2014 - 23:52
door haasje
RalphRus schreef:
...
- Handrem werkt niet goed achter; advies vervangen remschoenen en veertjes.
- Motormanagement storingslampje brandt, omdat er een scheur in een slang zit
- schakelaar acheruitrijlampje op versnellingsbak stuk (maar het licht doet het wel(?)) als de lamp goed werkt geen apk afkeur
- glas van de mistlamp voor is gebarste waardoor er vocht in zit = stuk als de lamp goed werkt geen apk afkeur, anders aan beide kanten lampje verwijderen/losmaken
- Mijn aandrijfas zit niet meer vast in de wielnaaf linksvoor (moer/bout mist)
- gaatje in einddemper uitlaat
- rubber van koppelingspedaal is versleten geen apk afkeur
- binnense en buitenste stuurkogels rechts hebben te veel speling
- stuurkogel linksvoor ook
- het rubber van de stabilisatorstang links en rechts is kapot geen apk afkeur
- de remvloeistof heeft meer dan 3% vocht (geen APK afkeurpunt)
Als je alleen die dingen laat doen die moeten scheelt het al veel, en als je die bij een specialist of een universeel garage laat maken nog veel meer. Vervang niet alles door nieuw, einddemper is misschien wel te repareren, mistlamp en slang zijn eventueel te vervangen door een gebruikte.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 07:41
door Oceanracer
Dat alles bij elkaar kan toch nóóit € 3.000,- kosten?!!
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 08:05
door jtb81
Precies, mijn eerste gedachte was dat je voor 1000 euro een heel eind moet komen met wat creativiteit.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 08:56
door RalphRus
Super dank afvast voor de eerste antwoorden! wat zijn mensen al vroeg wakker op dit Forum!
Vandaag krijg ik van de Dealer een 'bare minimum offerte' ik houd jullie op de hoogte.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 09:51
door Nomad
Ik zou Dennis van
www.volvoservice.eu gewoon even om een offerte vragen!
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 10:11
door Fulaks
Ofwel is er iets mis met je leeftijdsaanduiding op het forum, ofwel ben je echt wel een laatbloeier, leeftijd 94 jaar en sinds anderhalf jaar pas je eerste auto

Veel succes met de herstellingen !
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 11:34
door Oceanracer
jtb81 schreef:
Precies, mijn eerste gedachte was dat je voor 1000 euro een heel eind moet komen met wat creativiteit.
Hooguit! Dus gewoon ergens anders nog eens aanbieden, bijvoorbeeld die eerste dealer van vorig jaar.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 12:25
door strui901
Veel te duur, vraag eens een specialist in Heino of Volvoservice.
Weet sinds kort dat er ook in Zwolle een betaalbare specialist zit.
Als ik het zo bekijk moet je met inderdaad met € 1000,- echt een heeeeeel eind komen of zelfs klaar zijn....
Waar woon je?
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 17:19
door MU
Overigens, bij dingen als mistlampen werkt het zo: als het aangesloten zit, moet het heel zijn & werken. Als het niet aangesloten zit, hoeft het niet heel te zijn en ook niet te werken. Dus je kunt vooraf de stekkertjes van de lampen loshalen, dan tellen ze niet meer mee voor de APK. Nadien gewoon opnieuw aansluiten.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 17:25
door VolvoTech
Gekke vragen misschien;
- wat kost het tot nu toe en wordt dat verrekend met totaalbedrag?
- heb je je zorgen over het bedrag ge-uit en is de dealer creatief gaan werken met uren en misschien wat korting op de onderdelen?
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 18:51
door La Bruja
Als het niet aangesloten zit, hoeft het niet heel te zijn en ook niet te werken. Dus je kunt vooraf de stekkertjes van de lampen loshalen, dan tellen ze niet meer mee voor de APK. Nadien gewoon opnieuw aansluiten.
Is dat zo? Lijkt me zeer sterk. Zou dat ook gelden bij een koplamp met een barst in het glas of een reflector die geen goed beeld meer geeft? Bij mijn koplampverstelling was de motor kapot en werd APK afgekeurd en terecht. Sterker nog, voor 2011 telde dit niet mee bij de APK, sindsdien wel. Dan zou het wel heel makkelijk zijn om alles wat niet goed is even los te halen en daarna weer vrolijk aan te sluiten. Ook mistlampen moeten in orde zijn lijkt mij omdat deze ook kunnen verblinden als ze niet goed staan gericht. Ik ben geen APK-keurmeester, toevallig ga vanavond ik mijn auto wegbrengen voor APK, zal het eens vragen.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 19:16
door VolvoTech
Tis echt zo, mistlampen HOEF je niet te kunnen voeren...
Dus afgesloten is OK.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 19:29
door Oceanracer
Dimlicht is een verplichte verlichting op een auto, mistlampen facultatief, dat maakt voor de APK inderdaad uit. Dus óf ze werken beide goed, of beide niet.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 20:42
door La Bruja
Net terug van de APK-man. Mu heeft inderdaad gelijk. Weer iets geleerd

Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 21:05
door RalphRus
Ha Forum'ers,
Dank voor alle hulp alvast. Even wat updates;
offerte gekregen;
- mistlampen kunnen inderdaad ontkoppeld worden en dan tellen ze niet meer mee voor de APK.
- rest werd in totaal 1600 euro. vooral de ophanging (stuurkogels en stabilisatoren) zijn duur en arbeidsintensief (=ook duur).
De rubbers zijn versleten maar de hele spoorstangarm aan beide kanten wordt dan vervangen (a 76 euro p/s). en een buitenste spoorarm&kogelgewicht = 90 euro.
- de demper met een gaatje vervangen is 330 euro.
- de handrem remschoenen aan beide kanten achter is 125.
- het pedaalrubber kost slechts 11 euro.
- de schakelaar van de achteruitrijlichten is 114 aan arbeid en 30 voor de schakelaar (dus vast een balle klus

)
De kosten die ik heb gemaakt voor het onderzoek (ongeveer 50e) hoeven niet te worden betaald voor de APK-keuring, wat natuurlijk netjes is.
Ook zie ik dat ze verder wel echt hun best hebben gedaan om er nog wat van te maken qua offerte. Dus goed gedaan dealer zeggen we dan.
Ik hoopte eigenlijk dat het gaatje in de demper gedicht kan worden met een plaatje ipv 330 voor een hele nieuwe demper.
de ophanging ga ik niet zelf doen (dacht eerst om de onderdelen ergens te kopen en aan de slag te gaan), ik heb daar niet de ervaring voor.
de stabilisatoren zouden misschien wel zelf kunnen, iemand ervaring mee?
De mistlampen had ik al bijna zelf tweedehands besteld tot iemand al zei dat ze misschien niet mee hoeven op de APK, wat de dealer nu zelf ook aangaf.
De 144 euro voor de schakelaar voor het achteruitrijlicht hoeft dan misschien niet aangezien ik drie keer achteruit op mijn vrouw ben ingereden gister om het te testen en elke keer branden deze gewoon (don't worry, ze leeft nog).
Mocht er iemand ontzettend zin hebben om met mij de ophanging te vervangen...je weet me te vinden!

oh ja en ik ben idd geen 94, foutje bij het opgeven, 31. En inderdaad mijn eerste auto. nooit nodig gehad want woon in Amsterdam en dan kun je overal heen fietsen
Misschien toch maar even lang bij een volvo-specialist? Zo jammer van het geld, zou het super graag zelf willen doen (brug huren, onderdelen bestellen en gaan) maar heb nog niet de expertise om dat aan te durven.
Groet! en i'll keep you all posted.
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 21:08
door mga1600
Probeer Nordicar in Heerhugowaard eens. Goeie club!
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 21:27
door edraket
Ik had een flink bericht getikt met een opsomming van de kosten van onderdelen en uren reparatie per punt die je had opgesomd. Is alles weg.
Ik ga dat niet nogmaals opsommen, maar kwam aan eein kleine 500 euro aan onderdelen (zonder draagarmen, die zie ik bij het eerste lijstje niet staan) en 5,5 uur aan arbeid. Lijkt me voor ruim onder de 1000 euro te fixen!
Re: De APK keuring uit de Hel
Geplaatst: 01.07.2014 - 21:37
door Martijn-A
RalphRus schreef:
Ha Forum'ers,
Dank voor alle hulp alvast. Even wat updates;
offerte gekregen;
- mistlampen kunnen inderdaad ontkoppeld worden en dan tellen ze niet meer mee voor de APK.
- rest werd in totaal 1600 euro. vooral de ophanging (stuurkogels en stabilisatoren) zijn duur en arbeidsintensief (=ook duur).
De rubbers zijn versleten maar de hele spoorstangarm aan beide kanten wordt dan vervangen (a 76 euro p/s). en een buitenste spoorarm&kogelgewicht = 90 euro.
- de demper met een gaatje vervangen is 330 euro.
- de handrem remschoenen aan beide kanten achter is 125.
- het pedaalrubber kost slechts 11 euro.
- de schakelaar van de achteruitrijlichten is 114 aan arbeid en 30 voor de schakelaar (dus vast een balle klus

)
De kosten die ik heb gemaakt voor het onderzoek (ongeveer 50e) hoeven niet te worden betaald voor de APK-keuring, wat natuurlijk netjes is.
Ook zie ik dat ze verder wel echt hun best hebben gedaan om er nog wat van te maken qua offerte. Dus goed gedaan dealer zeggen we dan.
Ik hoopte eigenlijk dat het gaatje in de demper gedicht kan worden met een plaatje ipv 330 voor een hele nieuwe demper.
de ophanging ga ik niet zelf doen (dacht eerst om de onderdelen ergens te kopen en aan de slag te gaan), ik heb daar niet de ervaring voor.
de stabilisatoren zouden misschien wel zelf kunnen, iemand ervaring mee?
De mistlampen had ik al bijna zelf tweedehands besteld tot iemand al zei dat ze misschien niet mee hoeven op de APK, wat de dealer nu zelf ook aangaf.
De 144 euro voor de schakelaar voor het achteruitrijlicht hoeft dan misschien niet aangezien ik drie keer achteruit op mijn vrouw ben ingereden gister om het te testen en elke keer branden deze gewoon (don't worry, ze leeft nog).
ik wil niet zeuren, maar tov je eerste lijstje mis ik nu alleen de slang en de mistlampen. Voor de rest zijn de reparaties hetzelfde als je als eerste aangaf. Nu heb jij een 2e ronde verzocht bij je keuringsstation en ineens zijn er 2 reparaties EN 1400 eurie van de begroting af?? ik zou daar nog geen oprecht gevoel bij krijgen. In eerste instantie roepen dat het 3000 euro kost en wanneer je reclameert bijna de helft.. Hebben ze de eerste keer gelijk een passende begroting gemaakt of een schot voor de boeg gegeven??