Pagina 1 van 1
					
				Ervaringen Powershift + caravan
				Geplaatst: 03.02.2015 - 08:20
				door Marcnij
				Ik overweeg over te stappen van handgeschakeld naar automaat.
Ik weet dat een 'normale' automaat met koppelomvormer erg comfortabel is met het wegrijden op een helling met een caravan achter de auto.
Maar hoe gedraagt een Powershift automaat zich in zo'n situatie?
			 
			
					
				Re: Ervaringen Powershift + caravan
				Geplaatst: 03.02.2015 - 23:53
				door evert65
				helaas geen idee
bij powershift moet ik altijd aan trekkers denken 

 
			
					
				Re: Ervaringen Powershift + caravan
				Geplaatst: 04.02.2015 - 01:30
				door Frederik Welvaert
				evert65 schreef:
helaas geen idee
bij powershift moet ik altijd aan trekkers denken 
 
 
Zo een groene met gele velgen 
 
Heb zelf een Geartronic, mijn vader rijdt met een V60 D2 powershift. Met beide al gereden met een aanhanger achter, dus ik weet waar ik over spreek. 
Zelf vind ik de Geartronic de prettigste bak, hoewel die soms iets te lang zonder lockup blijft rijden, iets waar de powershift natuurlijk geen "last" van heeft. Voor gewoon rijden schakelt de powershift best soepel, maar vertrekken met een aanhanger vond ik toch wat schokkerig, terwijl dat met de Geartronic boterzacht gaat.
 
			
					
				Re: Ervaringen Powershift + caravan
				Geplaatst: 04.02.2015 - 08:13
				door Marcnij
				Op welke versnellingen heeft de GT een lockup?
Ik overweeg een C70 diesel automaat. Het aanbod daarin (binnen mijn budget) omvat 2.0D met PS en D5 met GT (5-traps)
Waar ik met de PS bang voor ben, is dat de koppeling verbrand bij het wegrijden op een (steile) helling met caravan.
oh ja, bij voorbaat excuses aan diegenen die vinden dat cabrio + caravan not done is  

 
			
					
				Re: Ervaringen Powershift + caravan
				Geplaatst: 04.02.2015 - 10:52
				door mga1600
				Geen ervaring met een caravan en zeker niet op hellingen achter mijn powershift, wel met een erg zware aanhanger op vlakke snelwegen en bochtige polderwegen. Schakelt erg soepel en zacht, terwijl ik juist met onze eerdere V70 D5 met Geartronic altijd het gevoel had dat die er veel meer last mee had (schokkend en hikkend schakelen bij zware belasting).
			 
			
					
				Re: Ervaringen Powershift + caravan
				Geplaatst: 07.02.2015 - 18:00
				door Marcnij
				Verder geen caravanners met berg-ervaring met de powershift?