Pagina 1 van 2
XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:04
door wim de jong
Gisteren hebben we een C30 voor "erbij" gekocht. eigenlijk keken we al een tijdje met vlagen naar zoiets, maar sind mijn vrouw haar auto ( Ford Ka) waarschijnlijk totall heeft gereden, is het wat versneld. Het is een redelijke complete geworden, we hadden eigenlijk maar 4 eisen: d2 motor , telefoon bluetooth, stoelverwarming, trekhaak (al was het laatste niet erg hard, kan altijd later erbij)
Maar goed, toevallig tegen een hele complete aan gelopen zaterdag, en de knoop doorgehakt. Kan zij ook weer fatsoenlijk naar haar werk, en tevens een leuke vakantieauto.
Maar.........er zit ook XENON verlichting in, en dat had nou net niet gehoeven.
Kun je makkelijk dat eruit knikkeren, en vervangen door voetjes voor een H7 lampje?
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:08
door strui901
Nee,
Xenon heeft ballasten en starters.
Aanpassen kan maar is duurder dan een paar nieuwe lampen schat ik zo in.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:17
door Carfreak
Xenon voor Halogeen? Volgens mij heb je de primeur. In 99,9% van de gevallen wil men juist andersom
WAAROM???
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:19
door Paul
Ben inderdaad benieuwd waarom je dat eruit zou willen.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:39
door Marcnij
Als het van die extreem blauwe after market meuk is, kan ik me het wel voorstellen.
Alhoewel je dan ook kunt overwegen om er een paar andere xenon pitten met een lagere kleurtemperatuur in te zetten.
Uitbouwen zou dan ook geen probleem moeten zijn trouwens.
Ik kan me echter niet voorstellen waarom je origneel xenon zou willen vervangen door halogeen.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:40
door wim de jong
Omdat ik een bloedhekel heb aan verblindend licht aan tegenliggers met XENON.
En nu zelf zo'n eikel? Nee dus.
Als je lelijke en schuttingwoorden weglaat, zeg ik niets als ik weer een eikel tegenkom met zo'n verblindend licht als tegenligger.
Ik ga dan waarschijnlijk andere koplamp units kopen waar gewone H7 lampjes inzitten......waarschijnlijk via de sloop.
Dan de bestaande units verkopen via MP oid.
En edit: nee, het is origineel VOLVO, de C30 is R-design met navi, xenon etc etc.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:44
door V50 R
Er zit een luxury line op dus affabriek xenon. Niet mogelijk om te wisselen naar h7 halogeen. Je krijgr foutmeldingen en de koplamp zal uitschakelen. Ook softwarematig is dit niet te veranderen. En net als de rest vraag ik me af waarom je dat zou willen...?
Lichtbeeld is erg goed mits netjes afgesteld en nieuwe lampen zijn te krijgen via lichtex.de zoals meerdere op het forum al hebben gedaan. Je kan ook kiezen voor lagere kelvin waarde bijvoorbeeld 4000k of nog geler.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:47
door BlackcurrantV70
Origineel xenon verblindt toch niet ?
Ik heb nog nooit een Volvo met OEM Xenon me weten verblinden, ik zou eerst eens kijken als je de auto ziet komen aanrijden.
OEM Xenon heeft automatische hoogteregeling, staat dus altijd goed
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:53
door V50 R
Verblind idd niet, automatische hoogteverstelling op de achteras zorgt er ook voor dat je geen andere units kan plaatsen. Alleen wim heeft andere ervaringen zoals ik het lees. Misschien ervaar je het anders als je zelf achter het stuur zit wim, je zicht is véél beter en daardoor minder last van ander verkeer in de avond.
En mbt de d2, wel goed kilometers draaien en zo nu en dan wat "doorrijden" op de snelweg ivm egr/roetfilter. Heeft dit blok echt nodig!
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 21:54
door wim de jong
Inderdaad, het is een luxury-line......alles zit er wel op, schuif/kanteldak, navi, stoelverwarming, trekhaak, cruise, tel moduul, parkassist, premium sound en stuurbediening..
ik zal het nog ff aanzien, maar voor mij was deze wagen bijna een dealbreaker toen ik hoorde/zag van xenon.
't is dat ik anders een rotweekend had met mijn vrouw, (en dat moet je altijd vermijden)......dus maar genomen na een prima proefrit !!
En km maakt mijn vrouw wel.......ongeveer 25-30 k per jaar.
Een D2 blok is fijn, heb precies dezelfde in de V50 (leswagen) zitten, en daar heb ik al bijna 210000 opzitten, zonder enige problemen.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 22:09
door JTC30
De xenon is automatisch hoogteverstellend dus is er geen verblinding.
Verder is de standaard halogeen behoorlijk slecht bij Volvo's..
Qua verblinding heb je alleen te maken met verkeerd ingebouwde verlichting, dus after market zonder lenzen en zonder automatische hoogteverstelling.
Ik denk dat Wim bij xenon aan oude Golfjes denkt die after market door Sjonnies versjonnied zijn..
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 07.02.2016 - 23:22
door JeroenSpock
JTC30 schreef:Ik denk dat Wim bij xenon aan oude Golfjes denkt die after market door Sjonnies versjonnied zijn..
Ook de vorige serie Audi A4 met projectorlampen verblind als je er xenon in stopt, en bij de C30 van een collega kon ik het ook zien dat de xenon lampen er eigenlijk niet in hoorden.
Verder ziet Volvo xenon er goed uit. Niet blauw, en eigenlijk nooit te hoog.
Mocht Wim er toch vanaf willen dan zijn er genoeg vrijwilligers op het forum die ze vast willen ruilen.
Jammer dat het technisch niet mogelijk blijkt te zijn.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 07:28
door Marcnij
OEM xenon kan wel degelijk te hoog staan en dus verblindend zijn.
De automatische hoogte regeling regelt t.o.v. de basis instelling, die gewoon met een stelschroef op het lamphuis kan worden afgesteld.
Bij twijfel dus even langs de garage om de afstelling te laten controleren.
Voor de APK is er een max en min hoogte waartussen de lampen gesteld moeten zijn.
Je kunt de lampen dus ook nog wat lager dan de max stand laten stellen.
Ik heb ze juist op max laten zetten, erg plezierig op de onverlichte wegen waar ik dagelijks rij.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 07:52
door lancer
Volvo is behoorlijk conservatief met de hoogte instelling. Af fabriek zijn ze meestal iets te laag ingesteld.
Een originele af fabriek Xenon van Volvo heeft mij in mijn herinnering nog nooit weten te verblinden. Alleen Renault en Mercedes springen er in mijn gedachten nog wel eens uit.
Daarnaast, volgens mij heeft deze zelfs meesturende Xenon lampen? Als dat zo is, dan zeker laten zitten. Het meesturen van de lampen geeft veel beter zicht in bochten en dan met name de langzame bochten op 80+ wegen. Bijkomend voordeel; nog minder verblindend voor de tegenligger.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 09:35
door D5R-Design
Ik denk als Wim wat nachtelijke uren met xenon heeft gereden dat hij wel om is...
Ik heb hier nog een V40 staan zonder daar ben ik laatste in het donker mee weg geweest. Pff wat een gloeiend spijkers zijn dat...
Nee voor mijn Xenon maar wel origineel dat petjes blauw hoef ik niet.
Maar hoe denk je de hoogte regeling weer terug te brengen??
Bij weg schrijven Xenon zal de auto hoogte regeling ook weg zijn...
Nee verkeerd afgestelde H7 zijn lekker..
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 12:45
door SpeedfreakR
Hoi Wim, ik wil eventueel wel met je ruilen als dat kan!
Ik heb halogeen lampen en zou graag xenon willen. We kunnen even uitzoeken hoe dat werkt.
In ieder geval een keer proberen de units over te zetten. Stuur me anders maar een PM
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 13:07
door V50 R
Overzetten is niet mogelijk als gevolg van software. Is niet te programmeren etc. Fora staan er vol mee, naast volvoforum ook swedespeed enz., zoveel mensen die dit al geprobeerd hebben bij deze modellen.
Dus als je xenon orgineel wil bij volvo dan zal je een auto moeten kopen met xenon,of zonder als je dat niet wil.
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 15:18
door SpeedfreakR
Wouw oke, dat is jammer. Thanks voor de info
Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 15:22
door V50 R
Geen probleem, scheelt iedereen veel tijd.

Aftermarket kan, maar ook daar is de auto niet erg blij mee, maar ook daar zijn al eindeloze topics over.

Re: XENON kan eruit?
Geplaatst: 08.02.2016 - 21:39
door Paul
Maar fora stond vol met van halogeenlamp naar xenon en niet andersom toch?
Is idd meesturend en heerlijk op de c30, heb het ook op de v40 maar daar merk je stuk minder van.
Premium Audio heeft hij trouwens niet, is High Performance en ik zou hem nog even twee jaar op je zaak zetten. Lekker met 14% bijtelling!