stippeltje op de band

Stel hier alle niet-technische Volvo-zaken aan de orde. Technische vragen stel je in de rubriek van het betreffende model.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
miss_volvo
1st Gear member
Berichten: 48
Lid geworden op: 10.08.2006 - 16:54

Op de achterbanden van mijn volvo staat een rode stippel. Nou zei een kennis tegen me dat die stippeltjes ter hoogte van het ventiel horen te zitten. Maar daar zitten ze dus niet.
Moeten ze nou ter hoogte van het ventiel zitten of staan die rode stippen er om een hele andere reden op of is het gewoon toeval?

Misschien een stomme vraag maar door zijn opmerking ben ik het me een beetje af gaan vragen..... Wie weet het antwoord?
Gebruikersavatar
ps-amazon
6th Gear member
Berichten: 4593
Lid geworden op: 29.09.2004 - 15:05
Locatie: Loonse en Drunense Duinen
Contacteer:

toen ik nog "in de banden" zat was er ook een rood of oranje stipje op de band vlak boeven de hiel van de band; dit gaf het lichtste punt aan van de band; in theorie is het zwaarste punt van de velg het punt waar het ventiel is gemonteerd (ventiel weegt zwaarder dan het materiaal dat is weggboord uit het ventielgat); als je dus die twee punten bij elkaar monteert heb je per saldo het minste onbalans (lichtste plekje in de band compenseert het zwaarste plekje van het wiel). Ik vind het persoonlijk allemaal erg theoretisch en heb er hoogstens rekening mee gehouden als er hardnekkige onbalansproblemen waren bij een gevoelige auto; trilt je auto niet, dan mag je het verder vergeten
Plaats reactie

Terug naar “Volvo algemeen (niet technisch)”