Pagina 1 van 1
Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 11.08.2019 - 19:35
door w.stif
Beste medeliefhebbers.
Inmiddels heb ik al 2 volvo's gehad (D5 Automaat)
We rijden ongeveer 22dkm en ik vond de volvo wat te duur qua wegenbelasting en dieselkosten van de dorstige D5
Automaat is natuurlijk heerlijk, mn laatste 4 auto's hadden allemaal een automaat.
Ik heb drie 10ners te vervoeren op de achterbank dus een brede achterbank (1530mm) is wel gewenst, dan zit je bij de V70 wel goed.
Mijn zoektocht heeft wel een paar eisen, ook zijn er heel veel eisen al afgevallen (automaat, dikke motor, luxe gadgets, absoluut geen zwarte bekleding, import)
Ons budget is ongeveer 11/12/13duizend.
Ik shop dan waarschijnlijk in de bouwjaren 2008 tot 2011.
We zijn absoluut geen hardrijders, dus power hoeft absoluut niet. (4 cilinders dan dus(?))
op dit moment zijn de handgeschakelde diesels het goedkoopst volgens mij
Maar wil toch liever geen diesel!
KM stand zegt me niet zoveel, mits hij maar aantoonbaar is onderhouden.
Mijn eisen dus:
"kleine" motor, ja of zuinig in ieder geval.
Het liefst een lichte bekleding en toch is een automaat wel lekker hoor.
Wat kan ik het beste doen jongens, en vooral welke moet ik absoluut laten staan?
Hoor het graag
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 11.08.2019 - 20:03
door nklaver
Als het binnen budget moet en een 'zuinige' benzine moet zijn dan blijft volgens mij alleen de 1.6 T4 over. Ik had er een met een powershift automaat. Over de automaat was ik niet overtuigd, die vergiste zich wel eens met een flinke klap in de aandrijflijn als gevolg. De 1.6 Ecoboost (ford) deed het prima maar echt zuinig is die ook nooit geweest met ongeveer 8ltr per 100km. Heb nu een T6 en die doet 11 liter per 100 km bij een stuk stevigere rijstijl. Per 1000 km dus ongeveer een halve tank extra nodig. Met 2000km per maand dus ongeveer 100 euro duurder in brandstof.
Ik zou lekker voor een 2.4 T5 gaan van 2005/2006 voor een bedrag van rond de 10k en het verschil gebruiken om bij te leggen op de iets hogere brandstofkosten.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 12.08.2019 - 06:59
door wikky
nklaver schreef:
Ik zou lekker voor een 2.4 T5 gaan van 2005/2006 voor een bedrag van rond de 10k en het verschil gebruiken om bij te leggen op de iets hogere brandstofkosten.
Als je met 22dkm per jaar 2e hands benzine wil gaan rijden, ben je volgens mij toch al "een dief van je eigen portemonnee", dan maken die iets hogere brandstofkosten voor een wat dikkere motor inderdaad ook niet veel meer uit. dan zou ik mij ook uitleven op een lekkere motor.
Gaat het echt om zo laag mogelijke kosten (en comfortabel rijden

) dan zou ik altijd een diesel nemen.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 12.08.2019 - 09:52
door Edwin
Ga maar eens met een T6 proefrijden, dan heb je je antwoord wat motorisering betreft.
En dan heb ik het niet over hardrijden of jagen.
Comfortabeler, stiller en relaxter bestaat er n.m.m. niet binnen het V70 genre...
Gr. Edwin.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 12.08.2019 - 10:08
door sbv
Een V70n koop je niet voor de ruimte op de achterbank is mijn ervaring. Het laatste type V70 is net weer wat ruimer achter. Kwa motor...tja... Wat wil je zelf ? Powershift kan mijn persoonlijk niet overtuigen en die zou ik zelf laten staan
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 12.08.2019 - 18:38
door Frits V70
2.0 5 cil is een D3. Met geartronic heb je dan een heerlijke ruime en zuinige auto. Ik rij met die van mij ruim 1 :15. Moet er wel bij zeggen dat hij door Obbe getuned is van 163 naar 185 PK.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 12.08.2019 - 18:49
door JoopXC
De 140 en 170 pk versie zijn niet heel erg onzuinig, alleen weet ik niet of die motorisering in die jaren nog gemaakt werd.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 10:07
door V50nuV60
Ik zou zelf naar zoiets kijken.
http://m.milano.nl/occasions.aspx de zwarte uit 2015 d2 automaat.
Of misschien zelfs de 1.6d automaat dat op hun site staat.
Lage brandstofkosten. Diesel automaat en de eerste is een euro 6, dan mag je voorlopig nog overal rijden.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 11:48
door BlackcurrantV70
Ik zou ook een D3 geartronic zoeken, 5 cyl en een zalige motor.
Powershift hoor ik alleen maar nare verhalen van, onze eerste C70 was er zo eentje, nieuw gekocht en na 18 maand ingeruild wegens aanhoudende bakproblemen, en we waren niet de enige...
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 14:09
door w.stif
Thanks jongens.
Ook de link naar Milano in Dordrecht, Top.
In de advertenties vam hem zie ik een D4 staan met 4 cilinder, terwijl ik altijd dacht dat een D3 de 2.0 een 5 cylinder was, foutje in de tekst??
Zo lijkt diesel wel weer iets interresanter, al twijvel ik wel aan het gemiddeld verbruik van een 1.6 D2 namelijk 1:23,8,( kan iemand dat bevestigen?)
Wat zullen ze in Den Haag zeggen over de toekomst van diesel?
Enne de "opvolger" V60, is die nou even groot?, of....
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 14:16
door w.stif
Voorheen had je geartronic en automaat.
Nu heb je ook powershift.
Is de powershift altijd gekoppeld aan de 4 cylinders?
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 14:20
door BlackcurrantV70
Niet altijd, de VEA 2.0 diesels zijn altijd geartronic dacht ik.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 15:08
door wikky
volgens mij is de powershift (ford) gekoppeld aan de ford motoren (4 cyl.)
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 15:35
door V50nuV60
De v60 is zeker kleiner, wij hadden achteraf misschien beter een v70 kunnen kopen.. de nieuwe d4 is inderdaad een 4 cilinder (Geen ford motor, maar VEA motor). Dit is een euro 6 motor net als de eerste d2 (2.0d) die ik heb doorgestuurd. Euro 6 betekend dat de uitstoot een stuk lager is en dat het zeker langer duurt voordat den haag hier maatregelen voor treft. Succes met overwegen!
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 13.08.2019 - 21:36
door sjoerdwille
Ik rij zelf sinds eind Juni een V70 D2 uit 2013. Ik rij ongeveer 25000km per jaar. Gemiddeld verbruik tot nu toe rond de 1 op 20. Bij veel rechterbaan plakken op de snelweg is 1 op 23 heel makkelijk te halen. Rijdt dus heel goedkoop! D2 motor voldoet prima in het normale verkeer. Boven de 140 is de fut er wel uit maar hoe vaak rij je dat nou. Een D2 van dit bouwjaar moet voor rond de 14k te vinden zijn (een goede).
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 27.08.2019 - 15:12
door PGV90
Beste W.Stif,
Hoeveel km/jr denk je te gaan rijden?
Diesel rijdt vaak wel fijner en is uiteraard een stuk zuiniger, maar het omslagpunt is nu fors omhoog gegaan.
Ik heb een T4 gehad uit begin 2012 met handschakeling. Die was bij een stevige rijstijl nog steeds goed zuinig, 1:12 a 1:13.
Daar heb ik 146.000 km mee gereden.
Dit zijn de Limited Editions vanaf eind 2011 die zeer compleet waren.
Die 180 pk 1.6 (van Ford) was ruim voldoende, ook zwaar beladen met het gezin en dakkoffer nog prima de Alpen passen mee overgekomen.
Nu ik al een tijd automaat rij zou ik niet meer zonder willen, maar dat is een persoonlijke keuze.
De 'nieuwere' modellen herken je aan de 'bobbel' op het dashboard waar het Sensus scherm onder zit.
Limited Editions waren al erg compleet, met xenon, leer, LM velgen, electrische achterklep, sensus systeem en navigatie, etc. Geleverd vanaf eind 2011, en toen behoorlijk populair vanwege gunstige prijs.
De nog eerdere versies hebben ook een basic 2.0 moter van iets van 140 pk welke wat onderbemeten was, dan beter de 2.0 T of de 2.5 T.
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 27.08.2019 - 15:34
door wikky
PGV90 schreef:
Beste W.Stif,
Hoeveel km/jr denk je te gaan rijden?
Diesel rijdt vaak wel fijner en is uiteraard een stuk zuiniger, maar het omslagpunt is nu fors omhoog gegaan.
Is voor nieuwe auto's, dus 2e hands dieselen valt nog reuze mee qua omslagpunt
Re: Welke V70 is voor mij geschikt?
Geplaatst: 28.08.2019 - 14:10
door Texels
Met een budget tot 13.000 euro kun je gemakkelijk een exemplaar uit 2012 of 2013 krijgen lijkt mij, bij een betrouwbaar adres
Gezien de kinderen zou ik eentje zoeken met 16 inch velgen, hopelijk kunnen die wielen beter omgaan met dwars richels en putdeksels dan mijn 17 inch
Volvo is een dieselmerk, in Duitsland is dacht ik 90% van de nieuw verkopen uitgerust met een diesel. Andere belastingen daar ook, dat scheelt, maar toch
Qua benzines heb je veel minder keus denk ik
De wat risicovollere versies kunnen aantrekkelijk zijn mits de prijs scherp genoeg is denk ik