Pagina 1 van 2

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 14.08.2023 - 22:14
door MickaR
Goedenavond allemaal,

Sinds een week of 2 ben ik de zeer trotse eigenaar van een Volvo S90 D4 Inscription met polestar tuning. Gekocht bij de Volvo dealer met een kleine 102k op de teller en die gaan wij de komende jaren flink opschroeven.

Eigenlijk was ik nog niet van plan om nu al naar de 90-serie over te stappen omdat mijn trouwe V40 D2 het met 300k op de teller nog uitstekend deed, met de nadruk op deed. Op vakantie in Kroatië gaf hij helaas een storing en na hem zelfs te hebben achtergelaten in Duitsland op de terugweg bleek dat er een flinke motorrevisie aan zat te komen die meer dan eens de dagwaarde oversteeg. Eigenlijk was de bedoeling om een V90 te kopen, want daar zat ik altijd naar te kijken, (Al sinds ik de V40 kocht, mijn vriendin werd helemaal gek van me) stond deze S90 te koop. Ik had hem zelf niet eens gevonden maar mijn vader, dus samen kijken en meteen rondje rijden, maar nog voordat we überhaupt de auto van het slot hadden was ik al verkocht. Tijdens het lopen naar de auto keek ik naar de voorkant, met die prachtige Inscription grill, de prachtige donker blauwe lak en gewoon een pracht van een auto, was ik verliefd.

Bij aankoop wel meteen de bak laten spoelen nadat ik hier op het forum had gelezen dat er meerdere waren die dat rond elke ton lieten doen en daar heb ik zeker geen spijt van. Hij schakelt zo perfect dat je soms twijfelt of er wel geschakeld wordt.

Aankomende donderdag gaat hij in de glas coating en dan hoop ik dat de lak er nog zoveel mooier uit komt dan dat nu al het geval is, want hij ziet er echt nog zo perfect uit!

Ik ben ook van plan hier updates te blijven toevoegen naarmate de kilometerstand oploopt en als er eventuele vragen komen, dus jullie zijn nog niet van mij af ;).

Op de foto's oud naast nieuw, wat in het begin toch een beetje pijn deed om mijn eerste eigen auto, de V40, achter te laten, maar om weg te rijden in een prachtige S90 verzacht het leed heel erg.

Fijne avond van deze trotse nieuwe eigenaar!

Micka

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 14.08.2023 - 22:19
door Almerev70
De S90 is een prachtbak! Veel plezier ermee.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 08:52
door S80 Executive
Het liefst zou ik ook een S90 rijden, wat een prachtige auto. Als fotograaf / vormgever gekozen voor de 'groene' C40. Als je met een S90 komt voorrijden dan fronst men al snel de wenkbrauwen en vraagt zich af of ze niet te veel betalen :-)

Heel veel fijne kilometers gewenst!

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 08:58
door Henry82
Schitterende auto, met een heerlijke motor. Daar ga je heel veel plezier van hebben!

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 09:19
door Hans Eilander
MickaR, ze zeggen wel eens: Elke verandering, is nog geen verbetering; maar in jouw geval ligt dat ff anders. Wat heb jij een schitterende S90 opgedaan zeg?!
Veel plezier met deze prachtige limousine.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 15:47
door MickaR
S80 Executive schreef: 15.08.2023 - 08:52 Het liefst zou ik ook een S90 rijden, wat een prachtige auto. Als fotograaf / vormgever gekozen voor de 'groene' C40. Als je met een S90 komt voorrijden dan fronst men al snel de wenkbrauwen en vraagt zich af of ze niet te veel betalen :-)

Heel veel fijne kilometers gewenst!
Klopt inderdaad, op werk werd er ook al wel opgekeken. Zelf heb ik ook het idee dat een hoop mensen denken van "Die rijdt in de auto van paps" aangezien ik de 25 net gepasseerd ben.
Maargoed, ik moet er in rijden en ik word er gewoon heel erg blij van!

Alvast een kleine update:

De eerste 2000km zitten erop in 2 weken en ik kan niet anders zeggen dan WAUW! De V40 vond ik al een super fijne auto, maar deze is nog eens zoveel stappen beter! Ik mis het schakelen zeker niet en het vermogen is meer dan voldoende. Wat ik ook wel grappig vind is dat ik normaal gesproken een vrij sportieve rijder ben die nog wel eens wat hard een bocht in wilt sturen, maar deze nodigt daarvoor zo niet uit. Ik ben een stuk rustiger en kalmer op de weg, wat dus nog eens voordeel is. Daarnaast, wat is de auto-pilot lekker zeg, cruise erop, handen hangend in het stuur en rustig cruisen.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 16:06
door PGV90
Welkom hier Mick,
Dat is nogal een overgang van een sportieve compacte V40 naar een erg volwassen S90, en dat voor iemand van net 25 jaar - dat doe je goed.

Veel fijne kms.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 18:00
door WillyWortel2
S80 Executive schreef: 15.08.2023 - 08:52Als je met een S90 komt voorrijden dan fronst men al snel de wenkbrauwen en vraagt zich af of ze niet te veel betalen :-)
Bekend maar dom argument.
Een auto is gereedschap voor mensen die zich beroepsmatig moeten verplaatsen.
Wanneer je daar een nette gebruikte S90 voor kiest ben je verstandig bezig.

Wens de TS erg veel fijne kms met zijn S90, erg mooie auto.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 20:53
door t5power
Prachtige bak, die S90 is echt een mooie limo. Eigenlijk veel mooier dan de station versie. Veel plezier ermee.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 22:47
door peer54
Een schitterende wagen deze opvolger van de S80.
Veel rijgenot.

Heb je foto's van het interieur?

Groet Peer

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 15.08.2023 - 23:53
door K75RT
Wat een mooie wagen! Geniet er veel van!

Waar heb je de bak laten spoelen?

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 16.08.2023 - 08:10
door Gouwe
Gefeliciteerd met de prachtige S90!

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 16.08.2023 - 15:09
door MickaR
K75RT schreef: 15.08.2023 - 23:53 Wat een mooie wagen! Geniet er veel van!

Waar heb je de bak laten spoelen?
Bak heb ik laten spoelen bij de Volvo dealer waar ik hem gekocht heb, dat was Ton van Kuyk in Purmerend. Kostte me uit mijn hoofd iets van 318 euro. Werd gelijk gedaan met de beurt die hij nog kreeg voor aflevering.

Foto's van het interieur heb ik uiteraard ook! Dus bijgevoegd!

Morgen gaat de glas coating eroverheen, dan ga ik daar vrijdag het resultaat van zien! Dus de updates komen eraan!

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 16.08.2023 - 20:07
door steven.vuylsteke
Klasse! Geniet ervan!

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 17.08.2023 - 01:04
door S90 Inscription
Uit ervaring kan ik zeggen dat het een geweldige wagen is. Ik heb dan wel een andere motorisering, T5, maar wel een Inscription. Bewust, van die chrome accenten zijn prachtig.
Het leuke is dat je zeer weinig S90's ziet. Je ziet mensen vaak kijken wat daar aan komt rijden, zo'n 5 meter statige limousine.

Jouw opmerking qua leeftijd kan ik ook plaatsen, aangezien ik van grote auto's houd, reed ik ook op mijn 25e in een auto, waar normaal mensen die 2x zo oud zijn in reden. Een bmw 530d van 2,5 jaar oud. Toen ik aan het afstuderen was, kocht de eerste grote wagen, een Citroën Xm.
Anyway, veel plezier en leuk dat er een S90 bij is gekomen op het forum!

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 18.08.2023 - 19:43
door MickaR
Alweer een update in zeer korte tijd, maar de glascoating zit erop en het resultaat is echt verbluffend! De lak was al super mooi maar door de coating straalt de auto werkelijk, helemaal in het zonnetje! Daar waar wat kleine krasjes zaten zijn er compleet uitgepoetst dus hij ziet er echt weer super uit!

Foto's laten zien hoe mooi hij weer glimpt!

Het enige wat nu nog op het verlang lijstje staat is apple carplay in laten bouwen, offerte ligt er maar moet even gespaard worden en op de linker wielkast zit helaas nog een lelijke beschadiging, die is al een heel stuk minder geworden maar die wil ik er ook nog uit hebben, maar dat kost helaas ook nog een aardige klap met centen, dus dat word nog even sparen.

Maar kortom, glascoating was het 100% waard, voor wat ik er nu van zie!

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 05.12.2023 - 20:55
door MickaR
Ondertussen zijn we alweer een paar maanden verder en ook een kleine 15k aan kilometers en de auto bevalt nog steeds zeer goed.
ik blijf het een pracht auto om te zien en ben ook elke keer nog steeds super trots als ik erop af kom lopen.

Er zijn in de 15.000 kilometers die ik nu gereden heb eigenlijk geen punten aan het licht gekomen, zelf vind ik dat hij af en toe wat trillerig is rond de 130/140, doet het de ene keer wel en de andere keer niet. Daarvan heb ik op het forum ook gelezen dat het toch een kwaaltje is van de V/S90. Er zitten all seasons onder toen ik de auto kocht die nog zo goed als nieuw waren, dus die maken we eerst op, tenzij het trillen echt erger wordt.

Daarnaast is mij wel 1 zaak opgevallen die ik niet had verwacht/die mij een beetje tegen viel, het is klein maar toch. Mijn auto is een buiten slaper, de garage die ik aan het huis heb is leuk voor de fietsen en wat spullen, maar de auto past er niet in (de V40 paste er met heel veel moeite in). Nou is het de laatste dagen toch echt wat winters aan het worden, waarbij de voorverwarming echt een heerlijke optie is, maar het viel me op dat bij het openen van de auto mijn rechter spiegel vast bleef zitten, na wat voorzichtig geduw en getrek eraan kreeg ik hem in de juiste stand en nu doet hij het ook gewoon weer bij het op slot en van het slot halen van de auto, maar door een electrische motor je spiegel duwen voelt niet prettig. Zijn er meer mensen die hier last van hebben/hadden en is er iets aan te doen?

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 05.12.2023 - 21:10
door Almerev70
Nooit last van gehad want spuit voor de winter altijd wat siliconenspray op het scharnier punt.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 06.12.2023 - 08:38
door Gouwe
Is een bekend verschijnsel vooral bij vochtig vriesweer. Geen idee of siliconen spray hier kan helpen in het voorkomen, maar je kan ik het menu ook tijdelijk het inklappen van de spiegel uit zetten.

Nieuwste aanwinst

Geplaatst: 07.12.2023 - 23:05
door PGV90
Ik had dat wel bij de XC70, niet bij de V90CC. Toen hielp siliconen spray wel wat om vocht weg te houden.
Neem ook meteen de deurrubbers mee.