Klopt. Ik heb exact dezelfde auto en motor als de topicstarter Ruben. Polestar is inderdaad niet leverbaar voor een V70 T4, wel V60T4 meen ik, vreemd; het is dezelfde motor.
Voor een motor tuning kan je inderdaad prima bij Obbe terecht. Ik heb het destijds laten doen bij Rica, maar als je die prijzen ziet dan ga je vast naar Obbe.
De reden van Rica was voor mij simpel, ik vond de auto snel en krachtig genoeg en wou alleen de software vd automaatbak laten veranderen en dat kan Obbe helaas niet. Ja zegt ie dan; de bak is adaptief en past zich aan na de tuning... Maar dat is totaal iets anders dan een ander softwareprogramma in de bak(TCM) !!
Het standaard programma van de automaatbakken is sinds 2014-2015 bij Volvo nu eenmaal ECO-ECO-ECO. Dus de automaat schakelt als een malle naar het hoogste verzet ook al rijd je nog 50 km/uur. Bij elke rotonde of verandering vh gaspedaal schakelde die dan paar verzetten terug om vervolgens weer naar de hoogste versnelling te gaan... ik vond het vreselijk. Leuk voor het milieu wellicht, niet leuk voor mij.
Omdat ik weer iemand ken, die weer goed bekend is bij Rica hebben ze voor mij een speciale prijs gedaan en kreeg ik ook alles, dus ook de motortuning erbij. Nogmaals, was niet nodig voor mij, maar ik ben super blij hoe de automaat nu schakelt! Nu schakelt ie echt perfect, kiest de juiste verzetten; helemaal goed!
Ook heeft Rica Start-stop eruit gefietst maar dat zou je ook via D5T5 kunnen laten doen, maar ook daar was ik erg blij mee.
Anyway, geniet straks van je tuning. Zuiniger wordt ie niet (zie mijn onderschrift) stiller ook niet, ik vind deze motor een behoorlijke lawaaimaker vergeleken bij de oude 5-cilinder, maar je kan niet alles hebben. Hij is vlot, betrouwbaar (geen issues gehad afgelopen 3 jaar) en redelijk zuinig, zelfs met mij achter het stuur.
DJ