Ik heb net de nieuwe Continental Cross HT 235/50/18 binnen en de profieldiepte was 8,5mm van deze band. Ik weet dat kennissen nieuwe banden hebben gekocht die maar 6,5mm nieuw profiel hebben.
Al google kijkend kwam ik de volgende link tegen bij de ANWB die nieuwe banden ziet/meet met 5.9mm profiel nieuw. Sommigen bandenkopers voelde zich bedonderd.
Zie de onderstaande link en ook de reacties verder en dan door scrollen.

verder zie je de reactie van de ANWB die veilig rijden op 1.6 neerzet...

zie tekst citaat:
Toch is dat niet zo. Deze band is er op gericht tot 1.6 mm veilig op te kunnen rijden en is de levensduur wel degelijk wat u in vergelijking met andere banden mag verwachten. Dit wat magere profiel zit als het ware in dit product opgesloten om aan de verwachting te voldoen minder rolweerstand te genereren. Het is niet zo dat de levensduur vervolgens een kostbare concessie is die u moet doen.
https://www.anwb.nl/experts/auto/2/75/h ... uwe-banden