Software update (OTA) voertuig niet vergrendeld
-
- 2nd Gear member
- Berichten: 123
- Lid geworden op: 09.06.2025 - 20:39
Vandaag geprobeerd de 1e OTA te installeren op de XC 40. Helaas, het voertuig is niet vergrendeld.... zegt de melding in de app. Ik snap hem niet, nogmaals geprobeerd, fysiek auto gecheckt, alles op slot. App gesloten en opnieuw geopend en nieuwe poging ondernomen... Melding blijft, alle portieren zijn gesloten incl. kofferruimte. Wat mis ik?
- Hans Eilander
- 7th Gear member
- Berichten: 7160
- Lid geworden op: 01.08.2020 - 12:23
- Locatie: G - O
Het zou mijns inziens, met de huidige prijzen van nieuwe EV,s niet zo moeten zijn, dat je zelf de updates zou moeten installeren, maar dat dit automatisch via OTA moet gaan, zonder dat je daar omkijken naar hebt. Maar.......wie ben ik? Ik ben blij dat ik al dat gek*t niet heb met mijn XC40.
Volvo XC40 T2 Business Pro automaat. (8 okt 2020)
-
- 2nd Gear member
- Berichten: 123
- Lid geworden op: 09.06.2025 - 20:39
- mga1600
- 6th Gear member
- Berichten: 3295
- Lid geworden op: 01.12.2007 - 09:22
- Locatie: nhn
Het OTA proces is niet iets om angst voor te hebben! Maar het gaat het niet alleen om “dure EV’s “ maar om alle nieuwere tyoes. Inmiddels 2.500.000 exemplaren zegt Volvo die het AAOS systeem hebben. De XC40 (non-EV versies) was het laatste model wat bid oude Sensus had. En bij Sensus zul je naar de dealer moeten voor updates.Hans Eilander schreef: ↑28.08.2025 - 22:51 Het zou mijns inziens, met de huidige prijzen van nieuwe EV,s niet zo moeten zijn, dat je zelf de updates zou moeten installeren, maar dat dit automatisch via OTA moet gaan, zonder dat je daar omkijken naar hebt. Maar.......wie ben ik? Ik ben blij dat ik al dat gek*t niet heb met mijn XC40.
Maar het updaten per OTA gaat echt heel eenvoudig, zeker met de nieuwe app-versie: Je krijgt bij de een bericht op je telefoon als de software klaar staat en kunt daar aangeven wanneer de installatie ervan moet plaatsvinden (nu of gepland) . Daarbij geeft de app nog eens het lijstje met voorwaarden (auto moet afgesloten zijn, internet bereik hebben en niet aan het laden zijn etc. ).
De installatie gaat automatisch (het gaat net zo gemakkelijk als de update van bijvoorbeeld een iPhone)..Je hoeft er niet eens je luie stoel voor uit , je ziet de voortgang in de app en je krijgt een bericht als het klaar is. Wat mij betreft een heel stuk simpeler dan 30 km naar de dealer rijden, daar moeten wachten en weer 30 km terug.
XC60 T6 Ultimate Dark my24
- Hans Eilander
- 7th Gear member
- Berichten: 7160
- Lid geworden op: 01.08.2020 - 12:23
- Locatie: G - O
Tja, het is maar hoe je het bekijkt. Ik ben misschien al te oud voor deze wereld. Ik heb geen telefoon, waar ik apps kan ontvangen. En ja, ik heb inderdaad nog Sensus. Een keer per jaar naar de dealer voor een servicebeurt, en daar krijgt mijn Volvo de benodigde updates. Al snap ik nog steeds niet, waarom een auto elk jaar weer nieuwe updates moet krijgen. Als alles naar behoren werkt, vind ik het prima. Nooit geen gekloot met updates die niet werken. Als ik soms die verhalen lees, denk ik: Man, man, man, wat een getob. En wat ik bedoel met dure EV,s zijn alle auto's, ongeacht het merk, die meer kosten dan € 45K. Dat is omgerekend in guldens, een ton! Ook hoorde ik in de wandelgangen, dat Tesla dat veel beter voor elkaar heeft. Die benodigde updates gebeuren naar ik begreep s,nachts, als je ligt te slapen.
Dat dus.....
Dat dus.....
Volvo XC40 T2 Business Pro automaat. (8 okt 2020)
- mga1600
- 6th Gear member
- Berichten: 3295
- Lid geworden op: 01.12.2007 - 09:22
- Locatie: nhn
Ik heb al sinds eind 2020 met AAOS auto’s gereden en dus alle OTA-updates binnen gekregen die Volvo ooit uitbracht en nooit maar dan ook nooit een probleem met de installatie van zo’n update gehad.Hans Eilander schreef: ↑29.08.2025 - 10:22 Tja, het is maar hoe je het bekijkt. Ik ben misschien al te oud voor deze wereld. Ik heb geen telefoon, waar ik apps kan ontvangen. En ja, ik heb inderdaad nog Sensus. Een keer per jaar naar de dealer voor een servicebeurt, en daar krijgt mijn Volvo de benodigde updates. Al snap ik nog steeds niet, waarom een auto elk jaar weer nieuwe updates moet krijgen. Als alles naar behoren werkt, vind ik het prima. Nooit geen gekloot met updates die niet werken. Als ik soms die verhalen lees, denk ik: Man, man, man, wat een getob. En wat ik bedoel met dure EV,s zijn alle auto's, ongeacht het merk, die meer kosten dan € 45K. Dat is omgerekend in guldens, een ton! Ook hoorde ik in de wandelgangen, dat Tesla dat veel beter voor elkaar heeft. Die benodigde updates gebeuren naar ik begreep s,nachts, als je ligt te slapen.
Dat dus.....
Zelf ben ik ook niet zo heel erg jong meer (ik ben 76), maar ben van mening dat je zonder smartphone je jezelf (nodeloos) tekort doet - ook bij een sensus auto - omdat het een afstandsbediening voor je auto vormt. Voorwarmen van de auto als de auto met bevroren ramen staat, navigatiebestemming vanuit huis doorsturen naar de auto en allerlei auto’s functies controleren.
Maar ook voor heel andere doeleinden is de telefoon tegenwoordig in mijn ogen eigenlijk vrijwel
onmisbaar. Het vormt een raam op de wereld. Zeker als je wat ouder bent en wellicht wat minder mobile bent ( gelukkig nog niet het geval) is het een uitkomst. Nieuwsberichten, bankzaken, e-mails, je besteld er je er je aankopen mee, je typt er berichtjes mee op het Volvo forum (haha) etc. Ik ben nogal een knutselaar en als ik iets uit elkaar haal maak ik veel foto’s zodat ik later weet hoe het ook alweer in elkaar moet, recent bijvoorbeeld mijn laserprinter (die rare strepen gaf) gedemonteerd, schoongemaakt en weer in elkaar gezet aan de hand van de foto’s. Idem ons espresso apparaat dat geen bonen meer wilde malen van een nieuwe maalunit voorzien.
Die telefoon zit in mijn zak en is dus altijd bij de hand om iets vast te leggen. Ik zie mezelf niet echt als verslaafd aan dat ding, maar zou - als het even kan- niet zonder meer willen. En o ja……je kunt er ook mee bellen…….
.
[Ook bij Tesla moet je zelf het ‘update commando’ geven, da’s op zich niet anders dan bij Volvo. En ook bij Volvo kun je die updates plannen zodat ze in de nacht gebeuren als dat beter uitkomt]
XC60 T6 Ultimate Dark my24
- Hans Eilander
- 7th Gear member
- Berichten: 7160
- Lid geworden op: 01.08.2020 - 12:23
- Locatie: G - O
Okee dan, ik ben 71, en ben slecht ter been. Zonder smartphone, is mijn leven echter naar volle tevredenheid. De auto op afstand voorverwarmen? Hoezo? Na een gietertje warm water over de voorruit, en de voorruitverwarming aan, geen centje pijn. Met beleid de auto rustig warm rijden. Navigatie gebruik ik nooit. Ik rij altijd in deze regio, (Zuid Holland- Zeeland) die ik ken op m,n duim. En allerlei functies controleren? Hoe dan? Ik kijk onder het rijden naar de bandenspanning, en het oliepeil, (het afgelopen jaar geen druppel olie verbruikt) en dat was het. Voor de bandenspanning heb ik thuis wel een kleine accu-compressor, waarmee ik de banden van de auto, en mijn scooter, op de juiste spanning kan zetten. Alles in mijn XC40 functioneert zoals het moet. In de afgelopen 5 jaar niet 1 foutmelding of storing gehad. Dus ik ben zeer tevreden met de Volvo, en Sensus.mga1600 schreef: ↑29.08.2025 - 10:51 Zelf ben ik ook niet zo heel erg jong meer (ik ben 76), maar ben van mening dat je zonder smartphone je jezelf (nodeloos) tekort doet - ook bij een sensus auto - omdat het een afstandsbediening voor je auto vormt. Voorwarmen van de auto als de auto met bevroren ramen staat, navigatiebestemming vanuit huis doorsturen naar de auto en allerlei auto’s functies controleren.
Maar ook voor heel andere doeleinden is de telefoon tegenwoordig in mijn ogen eigenlijk vrijwel
onmisbaar. Het vormt een raam op de wereld. Zeker als je wat ouder bent en wellicht wat minder mobile bent ( gelukkig nog niet het geval) is het een uitkomst. Nieuwsberichten, bankzaken, e-mails, je besteld er je er je aankopen mee, je typt er berichtjes mee op het Volvo forum (haha) etc. Ik ben nogal een knutselaar en als ik iets uit elkaar haal maak ik veel foto’s zodat ik later weet hoe het ook alweer in elkaar moet, recent bijvoorbeeld mijn laserprinter (die rare strepen gaf) gedemonteerd, schoongemaakt en weer in elkaar gezet aan de hand van de foto’s. Idem ons espresso apparaat dat geen bonen meer wilde malen van een nieuwe maalunit voorzien.
Die telefoon zit in mijn zak en is dus altijd bij de hand om iets vast te leggen. Ik zie mezelf niet echt als verslaafd aan dat ding, maar zou - als het even kan- niet zonder meer willen. En o ja……je kunt er ook mee bellen…….[Ook bij Tesla moet je zelf het ‘update commando’ geven, da’s op zich niet anders dan bij Volvo. En ook bij Volvo kun je die updates plannen zodat ze in de nacht gebeuren als dat beter uitkomt]
Ik heb een mobiel, maar dat is alleen om in geval van nood te kunnen bellen, of iemand een sms te sturen. Ik hoef geen telefoon, waar ik foto's mee kan maken, of een tosti onderweg. Ik betaal in de winkel met mijn bankpas, en regel bestellingen via mijn laptop thuis. Ook mijn emails gaan via de laptop, of de computer boven. Ook het reageren op het Volvo forum, of het nieuws volgen. En foto's maak ik met een compacte digitale camera. En weet je? ik mis helemaal niks.

Volvo XC40 T2 Business Pro automaat. (8 okt 2020)
- Henry82
- 6th Gear member
- Berichten: 2579
- Lid geworden op: 07.06.2009 - 22:10
En zo heeft ieder zijn ding.
Prima trouwens dat je nu een melding krijgt op de telefoon dat de update geïnstalleerd kan worden. En na de update nog geen gekke bugs tevoorschijn gekomen, helemaal tevreden weer.
MGA1600, wat leuk dat je zo handig bent! Dat is aan mij niet besteed, zou willen dat ik het ook zou kunnen
Prima trouwens dat je nu een melding krijgt op de telefoon dat de update geïnstalleerd kan worden. En na de update nog geen gekke bugs tevoorschijn gekomen, helemaal tevreden weer.
MGA1600, wat leuk dat je zo handig bent! Dat is aan mij niet besteed, zou willen dat ik het ook zou kunnen

Life is what happens while you're busy making other plans
- OGA244
- 8th Gear member
- Berichten: 13987
- Lid geworden op: 21.03.2011 - 21:54
- Locatie: Skåne
Ik herinner me de ota update nog goed dat ruim 100 90’s compleet dood waren en naar de dealer gebracht moesten worden, ik was op vakantie en had daardoor besloten om die update daar maar niet te doen maar het na de vakantie bij de dealer te laten doen.. achteraf best een goed besluit..
Systeem updates van Volvo, niet echt mijn ding
Systeem updates van Volvo, niet echt mijn ding
-
- 4th Gear member
- Berichten: 645
- Lid geworden op: 22.05.2012 - 14:12
Een auto is tegenwoordig een computer. Als gebruiker kun je niet in de gaten hebben dat er iets niet naar behoren werkt. Al die lekken in serversoftware merk je als gebruiker of beheerder ook niet. Toch moeten ze gepatched worden. In de auto kan het zijn dat de versnellingsbak te vroeg of te laat schakelt om optimaal te functioneren. Dat hoef je niet in de gaten te hebben, evenals een probleem met de sensoren en hulpsystemen. Een probleem komt misschien pas aan het licht als zo’n systeem moet ingrijpen.Hans Eilander schreef: ↑29.08.2025 - 10:22 Al snap ik nog steeds niet, waarom een auto elk jaar weer nieuwe updates moet krijgen. Als alles naar behoren werkt, vind ik het prima.
- Bontempi
- Starter
- Berichten: 4
- Lid geworden op: 29.07.2025 - 20:10
Ik heb hetzelfde probleem met de XC40 na 6% stopt de update met de mededeling dat de auto niet vergrendeld is, wat hij wel is. Opnieuw geprobeerd en nog een keer, telkens dezelfde melding. Iemand enig idee wat ik fout doe of wat er fout gaat?Arthurj schreef: ↑28.08.2025 - 21:34 Vandaag geprobeerd de 1e OTA te installeren op de XC 40. Helaas, het voertuig is niet vergrendeld.... zegt de melding in de app. Ik snap hem niet, nogmaals geprobeerd, fysiek auto gecheckt, alles op slot. App gesloten en opnieuw geopend en nieuwe poging ondernomen... Melding blijft, alle portieren zijn gesloten incl. kofferruimte. Wat mis ik?
- raspaardje
- 6th Gear member
- Berichten: 4270
- Lid geworden op: 30.05.2012 - 10:07
- Locatie: Regio Utrecht
Mijn app op een Sensus Volvo gaf dat vanmorgen ook aan.
Ik heb de app verwijderd en opnieuw geïnstalleerd, daarna gaf de app de juiste status aan.
Ik heb de app verwijderd en opnieuw geïnstalleerd, daarna gaf de app de juiste status aan.
2019 Volvo V60 T5 R-Design Polestar - Osmium Grey
Fiat 124 Spider Lusso Squadra Tuning - Bianco Ghiaccio Perla
Fiat 124 Spider Lusso Squadra Tuning - Bianco Ghiaccio Perla
-
- 2nd Gear member
- Berichten: 123
- Lid geworden op: 09.06.2025 - 20:39
Bedankt voor de reacties, maar heeft iemand ook een antwoord op mijn vraag? Ik ben nog redelijk "jong" (58) en zeker van de moderne technieken, maar hiervoor blijkbaar dan weer "iets" te oud....
"De auto is vergrendeld, ook volgens de app, maar vervolgens weer niet tijdens de installatie (via diezelfde) app?"
Iemand enig idee?
"De auto is vergrendeld, ook volgens de app, maar vervolgens weer niet tijdens de installatie (via diezelfde) app?"
Iemand enig idee?
- raspaardje
- 6th Gear member
- Berichten: 4270
- Lid geworden op: 30.05.2012 - 10:07
- Locatie: Regio Utrecht
Ah, op die fiets.
Nee, daar heb ik nog niet over gelezen.
Nee, daar heb ik nog niet over gelezen.
2019 Volvo V60 T5 R-Design Polestar - Osmium Grey
Fiat 124 Spider Lusso Squadra Tuning - Bianco Ghiaccio Perla
Fiat 124 Spider Lusso Squadra Tuning - Bianco Ghiaccio Perla
-
- 4th Gear member
- Berichten: 645
- Lid geworden op: 22.05.2012 - 14:12
-
- 2nd Gear member
- Berichten: 123
- Lid geworden op: 09.06.2025 - 20:39
Ook al geprobeerd, daarnaast ook met fysieke sleutel, en weer met app. Helaas.... ik zal het nog eens proberen.
-
- 1st Gear member
- Berichten: 27
- Lid geworden op: 14.09.2020 - 20:59
-
- 2nd Gear member
- Berichten: 123
- Lid geworden op: 09.06.2025 - 20:39
Nee, niets bijzonders gedaan, later gewoon (op goed geluk) een nieuwe poging gewaagd. Geen idee waarom het nu wel lukt. Geduld blijkbaar (heb ik weinig van).Baronnetje schreef: ↑31.08.2025 - 09:33Ik heb exact hetzelfde probleem. Nog iets bijzonders gedaan of gewoon op goed geluk en met succes een nieuwe poging gewaagd?