olie in velg

Alles over de 440 / 460
Plaats reactie
Gebruikersavatar
T.S.
1st Gear member
Berichten: 41
Lid geworden op: 22.12.2007 - 14:16

Goeiedag,

Vorige week heb ik mijn winterbanden laten omwisselen voor zomerrubber (wat laat, maar het was dan ook hondeweer ;-)).

Ik werd er toen op gewezen dat er olie/vet o.i.d. in mijn velg linksvoor zat. De bandenman riep aandrijfas(hoes), collega riep remleiding. Klopt 1 van de 2 en hoe ernstig kan dit zijn?

Verder houdt de auto af en toe, lang niet altijd, in bij het optrekken vanuit lage toeren in hoge versnellingen (4 en 5) , het voelt een beetje alsof je heel even door stroop rijdt als het ware, korte weerstand voordat ie gewoon dooraccelereert. Maar het kan ook dat ie ergens wat doorslipt. Altijd moeilijk te omschrijven zulke dingen. Kan dit verband hebben met dat linkervoorwiel? Of is het heel wat anders. De koppeling is goed in ieder geval.

Het gaat om een 460 T.D. uit 1996 trouwens.

Hoor het graag!!!

Groeten!!
Tim S. - Volvo nr. 2: 460 1.9 TD, 1996
Gebruikersavatar
T.S.
1st Gear member
Berichten: 41
Lid geworden op: 22.12.2007 - 14:16

Helemaal vergeten, hij remt gewoon goed en recht. En hij spoort recht op de snelweg, geen vreemde trillingen ofzo

GRTZ
Tim S. - Volvo nr. 2: 460 1.9 TD, 1996
Gebruikersavatar
Lex!
2nd Gear member
Berichten: 157
Lid geworden op: 10.07.2007 - 21:32
Locatie: Utrecht

je kan het vrij eenvoudig zelf zien. Remslangetje + aansluitingen kun je gewoon visueel controleren op scheurtjes, uitdroging, lekkage etc. Laat ook even iemand anders op de rem trappen terwijl je zelf kijkt (kijk wel uit, want remolie is smerig spul). Vervolgens zou ook je remklauw kunnen lekken, is vaak wat lastiger te zien. Controleer ook het peil van je remvloeistof.

Aandrijfashoes gewoon goed inspecteren, als er een scheurtje inzit zo snel mogelijk vervangen. Als er zand en vuil in komt kan je hele aandrijfas op den duur aan gort gaan. Gescheurde aandrijfashoes is trouwens ook APK afkeur, lekkage bij de remmen ook. en wellicht is het nog iets anders, probeer de bron van de lekkage te achterhalen door de leksporen te volgen. Maak het desnoods eerst goed schoon, ga er een flink stuk mee rijden en kijk dan nog een keer. Succes in ieder geval.
480Turbo
460 2.0i
S40 1.8 G3
wpee
5th Gear member
Berichten: 1369
Lid geworden op: 29.12.2005 - 12:02
Locatie: Kessel lb

Als de remleiding lekt blijft de aandrijfhoes meestal droog, dus als de aandrijfhoes droof is dan lekt de rem.
Is de aandrijfhoes nat van het vet dan ok deze even inspecteren, overigens gaat inspecteren snel. Voorwiel van grond los, stuur helemaal aandraaien naa een zijde en dan goed in de groeven van de hoes kijken.
Wim

Volvo 440 1.6i + ComfortLine Pakket, 83pk multipoint injectie, katalysator,
bouwjaar jan-1995, eigenaar sinds 11-04-2016, gekocht van mam,
190.000 km. Doe alles zelf.
Volvo 440 GL 1721cc 89pk carburateur katalysator,
bouwjaar september-1989, eigenaar sinds 16-12-1994, gekocht van pap,
325.080 km. Doe alles zelf.
Plaats reactie

Terug naar “De Volvo 440 - 460 series algemeen”