AlexV70 schreef:Maar wat blijft is, kan men jouw verplichten te betalen voor iets wat eigenlijk al goed of beter had moeten zijn bij aankoop van je Volvo?
Tuurlijk niet, maar waar jij een dealer niet voor wilt gaan betalen kun jij evenzeer die dealer niet verplichten het je voor nop te gaan leveren...
Het is klaarblijkelijk aan jou... maar verplicht is niemand iets, dat is zo.
AlexV70 schreef:
20 minuten? Dit lijkt mij niet een erg snelle lijnverbinding.
Maar wat blijft is, kan men jouw verplichten te betalen voor iets wat eigenlijk al goed of beter had moeten zijn bij aankoop van je Volvo?
Ofwel er is ooit al eens betaald voor de software.
Tja, auto naar binnen rijden (1 min). Laptop zoeken (1 min), laptop aansluiten (0.5 min). laptop blijkt niet te werken (1 min), laptop loskoppelen (0.5 min), auto naar een andere plek rijden (1 min), gewone computer aansluiten (0.5 min). uitlezen (2 min), foutmeldingen nalopen (3 min), foutmeldingen resetten (0.5 min), software versies testen (1 min), contact zoeken met de Volvo databank (1 min), klant om bevestiging vragen (1 min), downloaden van de databank (3 min), uploaden naar de auto (5 min), auto starten (0.5 min), foutmeldingen controleren (1 min), ....
Nouja, al met al zeker 20 minuten dus...
En nogmaals, het is net als met (de meeste) gewone software. Het updaten is niet perse noodzakelijk, de auto doet het zo ook wel, alleen zijn er wat kleine verbeteringen in de software aangebracht waardoor het nog iets beter zou moeten werken. In mijn geval werkte zowaar iets merkbaar beter (iets met bc/telefoon display).
Tuurlijk niet, maar waar jij een dealer niet voor wilt gaan betalen kun jij evenzeer die dealer niet verplichten het je voor nop te gaan leveren...
Het is klaarblijkelijk aan jou... maar verplicht is niemand iets, dat is zo.
Bart, ben het met je eens, verplichten gaat niet. Maar dat is niet waar ik op doel.
Volgens mij is bij aanschaf van de Volvo al betaald voor de software. En als deze goed was, had men vast niet een update bedacht. Ofwel?
Je zou het ook garantie kunnen noemen. Dus waarom niet voor nop?
Wat ik al eerder vermelde, 1 maal Windows XP aangeschaft en "updates voor life".
Ik wil de updates van Volvo ook thuis wel downloaden, alleen Volvo heeft het één en ander dusdanig beveiligd (beperkt/klantenbinding) dat dit niet mogelijk is.
Dus wil ik één en ander GOED krijgen ben ik verplicht om naar een Volvo-dealer te gaan. Ai, zit toch de kneep zit in de verplichting.
Wat ik al eerder vermelde, 1 maal Windows XP aangeschaft en "updates voor life".
Dit klopt niet helemaal. Na het uitkomen van een nieuwe versie van Windows wordt de oude versie nog enige tijd ondersteund, maar op een gegeven moment houdt het op. Vanaf een bepaald moment kun je alleen tegen betaling nog updates krijgen van oude versies.
Daarnaast is Microsoft Windows een uitzondering. Bij de meeste software heb je alleen recht op updates als je een servicecontract hebt (betaalt).
Ik moest "gewoon" betalen voor de ongevraagde update bij Volvo dealer in Groningen. Ondanks dat er ook een vrij dure reparatie uitgevoerd werd!! (Daar ga ik ook niet meer heen nu)
...compleet met airbags, ABS en S.I.P.S. rijd je nooit jezelf, maar altijd anderen in het gips... Renault 9(11)T Automaat '86
Opel Vectra 1.6i eco '95
Jeep Cherokee 4.0LTD '98
Ford Courier 1.6 '93
Peugeot 106 1.1 ACE '92
Volvo V70 2.4 170pk exclusive '99
Saab 900 Cabrio 2.3 SE '97
Peugeot 106 1.1 Select
Volvo V70 2.5T Momentum Geartronic MY'05
Fiat 500 1.2 Lounge Duallogic
Citroën Dyane '83
Ik moest "gewoon" betalen voor de ongevraagde update bij Volvo dealer in Groningen. Ondanks dat er ook een vrij dure reparatie uitgevoerd werd!! (Daar ga ik ook niet meer heen nu)
Met name dat laatste zinnetje tussen haakjes stoort mij want dat is behoorlijk ongenuanceerd. En daarbij, was de update echt ongevraagd. Als deze update verbonden was aan de reparatie dan moet die gewoon uitgevoerd worden. Dat je er dan voor moest betalen is absoluut minder en zeker niet netjes, maar dat had ik zeker direct aanhangig gemaakt bij de dealer.
Misschien was je er dan wel goed uitgekomen.
duh. Ten eerste had die update inderdaad niets te maken met de reparatie, ten tweede HEB ik dat uiteraard direct onder protest betaald bij de dealer. Vreemde reacties soms hier zeg, bent u soms dealer???
...compleet met airbags, ABS en S.I.P.S. rijd je nooit jezelf, maar altijd anderen in het gips... Renault 9(11)T Automaat '86
Opel Vectra 1.6i eco '95
Jeep Cherokee 4.0LTD '98
Ford Courier 1.6 '93
Peugeot 106 1.1 ACE '92
Volvo V70 2.4 170pk exclusive '99
Saab 900 Cabrio 2.3 SE '97
Peugeot 106 1.1 Select
Volvo V70 2.5T Momentum Geartronic MY'05
Fiat 500 1.2 Lounge Duallogic
Citroën Dyane '83
Nee, ik ben geen dealer (Ik ken er overigens redelijk wat omdat ik al aardig wat jaren VOLVO rijd en door het hele land werk.). En ben helemaal niet bij het dealergebeuren betrokken. Maar ik hou gewoonweg niet van ongenuanceerde praat, dat verwordt helaas maar al te snel tot ruzie. (Er zijn er hier helaas een paar voorbeelden van op het forum)
Ik kan me echter voorstellen dat je gebelgd bent over die behandeling door de dealer, en neem je dat zeker niet kwalijk. Het mag zelfs. Maar het op die manier neerzetten vind ik niet netjes.
Maar no offense: ik ben het wel met de strekking van je verhaal eens.
Wij gaan al sinds de eerste auto naar een normale garage met alle volvo's.
prima service en onderhoud van de auto's.
gelukkig heeft de iegenaar van die garage lang bij een volvo dealer gelopen en heeft de modelen die wij hebben gereden op de oudste na zelf verkocht en onderhouden:).
dus voor ons is de normale garage perfect.
lager uur loon, perfecte service en garantie, geen kosten voor leenauto
Royalqwerty schreef:Ik moest "gewoon" betalen voor de ongevraagde update bij Volvo dealer in Groningen. Ondanks dat er ook een vrij dure reparatie uitgevoerd werd!! (Daar ga ik ook niet meer heen nu)
Ik heb zelf zeer goede ervaring met mijn twee 480's bij een onafhankelijke garage in Groningen, stuur even een pm als je meer wil weten.
Ben schreef:In z'n algemeenheid:
Nieuwe auto's en auto's met garantie: de merkdealer
Oudere auto's bij de dealer of de merkspecialist
Klassiekers bij de merkspecialist of de klassiekerspecialist
Ik mis de onafhankelijke garage in jouw rijtje...
Onze auto gaat gewoon naar een onafhankelijke garage waar we erg goede ervaring mee hebben. De voordelen zijn een persoonlijke benadering en het niet klakkeloos vervangen maar pas vervangen als het echt moet. Dat bespaart al een boel en het uurloon ligt ook nog eens veel lager.
Geen twintig mensen, waaronder telefonistes en receptionisten, op de vloer, nee inleveren bij de baas in de overal en betalen bij de baas. Die overigens dezelfde persoon is als degene die de telefoon opneemt als je vraagt hoe het er mee staat!
En een leenauto of fiets, afhankelijk van wat je wil, staat altijd zonder kosten klaar!