Vreemd probleem met portierslot OPGELOST

Er werden er vanaf 2000 meer dan 500.000 van gebouwd in het Belgische Gent.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

Beste mede Volvo eigenaren,

Ik heb al flink gespit in het forum naar een antwoord of tips over mijn probleem en kan wel wat vinden over het onderwerp, maar het lijkt er op dat mijn probleem weer eens een apart geval is. Ik kan het in ieder geval niet vinden.

Ik heb, zoals meerderen hier (gehad) hebben, problemen met de 2 achterste portiersloten en het kofferdekselslot van m’n S60. Ik zal proberen het probleem zo goed mogelijk te omschrijven incl. dat wat er al aan gedaan is.
Allebei de achterportiersloten reageren niet op de centrale deurvergrendeling bij het openen dmv de afstandsbediening. De knopjes aan de binnenzijde komen niet omhoog en de sloten komen niet uit de vergrendeling. Als ik met het bestuurdersportier open, op de vergrendelknop in het bestuurdersportier druk, schieten alle sloten op slot en meteen weer open. De knopjes van de achterportieren schieten dan wel omhoog. De drukknop van de kofferdekselsluiting werkt sinds kort ook niet meer. Ook de ontgrendeling van het kofferdekselslot via de afstandsbediening werkt niet meer. Tot zover is het probleem gelijk aan de andere gevallen die op het forum te vinden zijn.

De portiersloten en het kofferdekselslot zijn deze week, op aanraden van de plaatselijke dealer vervangen, maar daarmee is het probleem nog niet opgelost. Als de auto ontgrendeld is hoor ik wel een relais tikken als ik probeer het kofferdeksel te openen, maar het slot springt dan niet open. Het openen is alleen mogelijk met de sleutel.
De achterste portieren gaan nog steeds niet open met de afstandbediening.

Toen ik gisterenochtend in wou stappen en het bestuurdersportier opende, ging de (elektrisch bediende) bestuurdersstoel vanzelf naar achteren en hoorde ik aan de buitenzijde een raar brommend en tikkend geluid. Dit bleek de linker buitenspiegel te zijn die van instelling veranderde. Het spiegelglas verstelde zichzelf naar buiten toe en de motor begon te tikken omdat het spiegelglas niet meer verder kon.
Ik kon de stoel dmv de memoryschakelaar weer in de goede stand zetten en de het spiegelglas van de buitenspiegel ging daardoor ook weer terug naar de vooraf ingestelde stand.

Ik heb de auto overigens niet bij de dealer gebracht maar naar een Bosch Carservice garage waar ik de S60 in het onderhoud heb. Deze garage heeft overigens wel goede contacten bij de dealer, dus daar zal het probleem niet liggen. De auto gaat dinsdag weer terug naar de garage om weer te onderzoeken en het probleem op te lossen.

Heeft iemand hier enig idee wat er aan de hand is of heeft hetzelfde probleem al eens aan de hand gehad en kan aangeven hoe het probleem opgelost kan worden of waar gezocht moet worden?

Het kan de zoektocht vergemakkelijken en het factuurbedrag misschien verlagen.

Het gaat hier om een S60 – 2,4T – AWD uit eerste helft 2002
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Gebruikersavatar
FrankS60
5th Gear member
Berichten: 1838
Lid geworden op: 18.04.2008 - 12:25
Locatie: Gelderland

Als ik het goed heb worden dat soort zaken geregeld in 1 van de computermodules die de volvo rijk is. Wellicht de driver door module.

Het zou namelijk wel heel toevallig zijn als al die sloten tegelijkertijd de geest hebben gegeven. Ik zou het dus eerder zoeken in de aansturing er van en niet bij de sloten zelf.

Ik heb hier zelf echter nooit problemen mee gehad dus de exacte lay-out en aansturingsfuncties weet ik niet.

Het loont misschien wel de moeite om de auto uit te laten lezen bij de dealer danwel de volvo specialist die volvo specifieke foutcodes kan decoderen. Als er een module slecht werkt geeft dat meestal wel een melding, maar kan de universele garage soms niks met de foutcode omdat ze universele apparatuur gebruiken.
S60 2.4T - 261bhp - 407Nm - BSR 3"; downpipe & sportflow exhaust - BSR Optiflow air intake - Fasttech tuned - IPD HD CBV - IPD TCV - IPD HD Ignition Coils - IPD silicone turbohosekit - IPD HD Endlinks - Eibach Pro Kit 30mm - Powerflex Front Control Arm Bushing - IPD HD Upper Spring Seats - IPD/Powerslot brakerotors icm Ferodo DS2500 pads - IPD HD SS Braided Brake Lines - 17"; Otrera 225/45/17 - Beige volleder - Spaceball -
HansEindhovenV70
4th Gear member
Berichten: 927
Lid geworden op: 15.03.2008 - 19:49
Locatie: Eindhoven

Lijkt wel alsof er een spook in je auto zit?
Gebruikersavatar
piotrV70
5th Gear member
Berichten: 1662
Lid geworden op: 21.11.2008 - 13:54

@FrankS60: zo precies zijn die foutcodes niet, bij gaf de computer aan: "spanning te laag" voor beide achterportieren. Dat kan nog steeds vanalles zijn. (bij mij igg niet de goedkoopste optie, een ander relais heb ik al geprobeeerd).
V70 2.5T Geartronic MY04 Dynamic Comfortline - Estateline
Afbeelding
C30 1.6D Basis MY07
Afbeelding
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

@ FrankS60; Dank je voor de tip, vandaag de S60 bij de garage afgeleverd en die gaat er inderdaad mee naar de dealer om uit te laten lezen. Wat daar uit gaat komen hoor ik nog. Ik vermoedde ook al dat het in de regeling zou zitten.

Toen ik hem vanmorgen wegbracht kwam ik er achter dat ik de display's van de HU803, de boordcomputer en van het RTI scherm niet meer kon dimmen. Ze brandden voluit. Het deed me denken aan een kapotte spanningsregelaar van de dynamo. Is ook doorgegeven vanmorgen aan de garage. Hopelijk is er niet meer defect dan wat er nu allemaal tevoorschijn is gekomen.
HansEindhovenV70 schreef:Lijkt wel alsof er een spook in je auto zit?
Dacht ik ook meteen aan toen ik dat meemaakte.
piotrV70 schreef:bij mij igg niet de goedkoopste optie, een ander relais heb ik al geprobeeerd
Wat heb jij allemaal al gedaan dan? Had jij soortgelijke problemen en zo ja, hoe is dat opgelost?
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

Vandaag heb ik de S60 weer opgehaald Bij Bosch Carservice en het probleem is opgelost. :D
Er werd bij de Volvo gedacht dat de sloten defect waren en dat de REM module defect was. De portiersloten en REM-module blijken echter oké te zijn en het kofferdekselslot met microswitch was wel kapot.
M'n oude portiersloten zijn nu terug geplaatst en het nieuwe kofferdekselslot is blijven zitten.
Het bleken 3 relais achter de linker bekleding in de kofferbak te zitten die kapot waren en die sturen elk een van de achterste sloten aan. 3 Relais zijn vervangen en alles werkt weer als vanouds.

Probleem opgelost en aangetoond dat het niet altijd de sloten zijn die kapot zijn bij deze klachten, maar dat zo iets simpels als een relais ook roet in het eten kan gooien. Dit is dan ook meteen een tip voor anderen met soortgelijke klachten.

Ik ben overigens wel zeer goed te spreken over de service van de plaatselijke Bosch Carservice. Ze hebben de auto bij elkaar meer dan een week gehad en er behoorlijk wat werk mee gehad. Toch hebben ze er alles aan gedaan om het probleem op te lossen zonder me op extra kosten te jagen. TOP service! :thumbleft:
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Gebruikersavatar
Oceanracer
Geartronic member
Berichten: 22959
Lid geworden op: 06.07.2006 - 12:26
Locatie: Groningen

Dat is goed nieuws! En als ik het goed begrijp zijn er nu 3 relais vervangen en het slot van de achterklep. Ik heb een probleem met één achterportier. Wellicht dat het ook aan een relais ligt. Weet je zo welke relais er zijn vervangen?
Volvo V70 1999 TDI Nautic Blue
Volvo V70 2002 2.4 Ocean Race
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

Ik heb de relais niet in m'n handen gehad en niet gevraagd welke het zijn helaas.
Ik heb echter een wiring diagram van de auto en daarin vond ik wel de relais uit de kofferbak en de bijbehorende functies.

Als ik het goed zie zijn het de relais RMI 19, RMI 20 en RMI 21, zie foto's.
Afbeelding
Afbeelding

Ik kan er natuurlijk naast zitten, maar deze 3 lijken er wat beschrijving betreft toch het meest in de buurt te komen.

De relais kosten ongeveer 2 tientjes per stuk en zijn daarmee een stuk goedkoper dan een nieuw slot. Lijkt me het proberen waard.
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Gebruikersavatar
Oceanracer
Geartronic member
Berichten: 22959
Lid geworden op: 06.07.2006 - 12:26
Locatie: Groningen

Dank! Ik zal morgen even kijken of deze overeenkomen bij mijn auto. Wellicht zijn de relais uitwisselbaar en kan ik zo uitsluiten of het daar wellicht aan ligt.
Volvo V70 1999 TDI Nautic Blue
Volvo V70 2002 2.4 Ocean Race
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

Ze hebben bij mij de relais van tevoren ook gecontroleerd door ze te verwisselen om te zien of ze kapot waren.
Ze hadden het over het relais van het tankdekselslot die nog functioneerde.

Overigens kun je de Wiring diagrams van de meeste Volvo's hier vinden in PDF formaat.

Daar komen de eerder geplaatste afbeeldingen ook vandaan.

Succes met de klus.
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

Oceanracer schreef:Dank! Ik zal morgen even kijken of deze overeenkomen bij mijn auto. Wellicht zijn de relais uitwisselbaar en kan ik zo uitsluiten of het daar wellicht aan ligt.
Is het gelukt, heb je iets kunnen vinden?
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Gebruikersavatar
Oceanracer
Geartronic member
Berichten: 22959
Lid geworden op: 06.07.2006 - 12:26
Locatie: Groningen

Tijdgebrek! Weekend was om voor ik er erg in had. Woensdag papadag, dus als de kleine mij wat tijd gunt, ga ik er mee bezig.
Volvo V70 1999 TDI Nautic Blue
Volvo V70 2002 2.4 Ocean Race
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

Tijdgebrek is een bekend probleem, heb er zelf ook vaak last van.

Ben benieuwd of het je relais zijn, we gaan het zien.
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Gebruikersavatar
piotrV70
5th Gear member
Berichten: 1662
Lid geworden op: 21.11.2008 - 13:54

RMI20 en RMI21 zijn beide dus van invloed op de werking van de portiersloten ? Bij mij doet, zoals ik nu pas heb vastgesteld, het tankslot ook niet mee. Samengevat: 1e portier LA, toen portier RA en tankklepslot (wanneer die er mee opgehouden is weet ik dus niet meer). Roelfsema heeft bij z'n test slechts 1 relais vervangen.
V70 2.5T Geartronic MY04 Dynamic Comfortline - Estateline
Afbeelding
C30 1.6D Basis MY07
Afbeelding
Gebruikersavatar
Oceanracer
Geartronic member
Berichten: 22959
Lid geworden op: 06.07.2006 - 12:26
Locatie: Groningen

Ik heb de relais 19, 20, 21 en 23 stuk voor stuk gewisseld met relais 16 van het mistlicht. Helaas zonder het gewenste resultaat. Als ik die relais plaats op nummer 16 en het mistlicht werkt, kan ik er dan van uit gaan dat alle relais goed zijn of is er een betere manier om deze te testen?
Volvo V70 1999 TDI Nautic Blue
Volvo V70 2002 2.4 Ocean Race
Gebruikersavatar
Thijs
7th Gear member
Berichten: 5492
Lid geworden op: 29.03.2008 - 01:49
Locatie: Lelystad

Zijn de relais wel precies hetzelfde? Vaak kan je optisch niet zien wat ze technisch doen. Alleen de typenummers kunnen bevestigen dat ze hetzelfde zijn.
Waarschijnlijk heb je dit bekeken, maar toch de tip :wink:
Nulla tenaci invia est via.
Volvo V70N 2.5D MT 2000
Volvo V70N 2.4D edition sport MT 2007
Volvo V60 D5 summum GT 2011
Volvo V60 CC T5 summum GT8 2015
Gebruikersavatar
Oceanracer
Geartronic member
Berichten: 22959
Lid geworden op: 06.07.2006 - 12:26
Locatie: Groningen

Heb inderdaad vergeleken wat er op staat. Iets met C2 of zo.
Volvo V70 1999 TDI Nautic Blue
Volvo V70 2002 2.4 Ocean Race
Gebruikersavatar
Arie S
2nd Gear member
Berichten: 92
Lid geworden op: 09.10.2006 - 20:03
Locatie: Zuid-Holland

Als je in de wiring diagrams kijkt op de site waarvan in mijn vorige een link staat, zoek je de REM op en zie je dat er volgens het schema allemaal dezelfde relais zijn gebruikt. Of ze echt allemaal hetzelfde zijn kan de dealer je wel vertellen.
Je kunt natuurlijk zelf op de relais zelf kijken of de typenummers helemaal overeen komen, als die er op staan en ze zijn gelijk, kun je er van uitgaan dat de relais hetzelfde zijn.

Als het wisselen van de relais niet helpt, zullen ze waarschijnlijk niet stuk zijn. Dan kan het portierslot alsnog kapot zijn of je hebt misschien een kabelbreuk of een slecht contact van een connector.
Groet,

Arie

2002 S60 AWD
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “S60 my 2000 t/m 2009”