Open luchtfilter ?

Er werden er vanaf 2000 meer dan 500.000 van gebouwd in het Belgische Gent.
Plaats reactie
BartusKN
2nd Gear member
Berichten: 132
Lid geworden op: 17.09.2009 - 22:16

Goedendag,

Is er iemand die een open luchtfilter van K&N heeft gemonteerd op zijn 2.4D ? Of op een D5 ?

Ik ben namelijk razend benieuwd of het qua geluid wat doet. Wil geen sjonnie bak creëren, maar een beetje donkerder geluid kan geen kwaad.

Heeft iemand hier foto's dan wel film fragmentje(s) van ?

Bij voorbaat dank,

offtopic, dat ik op dit tijdstip hierop kom om hier een post te maken.... Redbull houd je wakker....
Gebruikersavatar
euerw
5th Gear member
Berichten: 1797
Lid geworden op: 08.07.2007 - 21:11
Locatie: Ede

bedoel je een K&N inleg of echt een openfilter(sjonnie)?
XC60 MY’19 T8 twin engine awd Inscription
XC60 MY'15 2.0D4 GT8, Ocean Race, Rica tuning
XC60 MY'10 2.4D GT, Rica tuning
S60 MY'05 2.4D GT rica tuning, the Black Beast
S60 MY'02 2.4 bifeul automaat
Gast

Wel een K&N filter, maar dan op de originele plek.
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Gebruikersavatar
Maxplus
2nd Gear member
Berichten: 166
Lid geworden op: 23.10.2007 - 21:17

Beste Alex,

Mag ik vragen wat de voordelen zijn t.o.v een normaal filter. Ik ben ze wel vaker tegengekomen maar durfde er nog geen te kopen.

Groet Hans
Volvo V70 d5, 198 Pk
bwj 2002, 450.000 km
Gebruikersavatar
sjors86
2nd Gear member
Berichten: 148
Lid geworden op: 31.08.2009 - 20:06

Hoi BartusKN,

ik heb geen diesel, maar op mijn benzine heb ik het (sjonnie???) BSR opti-flow filter gemonteerd. Qua geluid een wereld van verschil, geweldig geluid maakt ie nu :). Ook respons op het gaspedaal is een (beetje) beter geworden. Het kitje kost ong. 120 euro en is compleet met een hitteschild, filter en montagering.

Fijne van zo'n filter is dat de auto een top geluidje maakt als je het wil, maar tijdens cruisen en normaal rijden totaal geen herrie maakt (lees: het blijft gewoon een heerlijk stille S60).

Hier nog een foto voor je (onderaan moet de cold air in-take nog worden aangesloten)

Afbeelding
S60 2001 T5|18'' Pegasus, zomer|17'' Tethys, winter|
|BSR opti-flow intake|IPD HD ignition coils|IPD transmission mount|Powerflex-bussen|


S60 2000 2.4|16'' Mimas, zomer|16'' Staal, winter|
|Custom 2,5'' exhaust|IPD endlinks|EBC 16'' (yellowstuff)|Powerflex-bussen|Klapsleutel|Sunblinds|
Gast

Maxplus schreef:Beste Alex,

Mag ik vragen wat de voordelen zijn t.o.v een normaal filter. Ik ben ze wel vaker tegengekomen maar durfde er nog geen te kopen.

Groet Hans
Je zou meer PK's krijgen, maar ik heb het niet gemerkt.
Filter gaat al een aantal jaren mee, heeft nog in mijn Bi-Fuel gezeten. :P
Kun je nagaan...... Mijn voordeel is dus het prijs-technische voordeel.
bryanda
1st Gear member
Berichten: 15
Lid geworden op: 17.02.2010 - 19:59
Locatie: nederland

heb zelf een k&N inlegfilter in mijn d5 zitten , geluid is iets beter, prestaties lijken ook beter.
Heb al sinds het plaatsen van de filter een storing Luchtmassameter en krijg deze er niet uit.
Volgens EFKA kan dit niet aan het filter liggen , vilgends de garage kunnen de waardes nu niet buiten het bereik van de boordcomputer vallen en dus een storing geven.
Toen ik de filter net plaatste begon de storing , toen vervangen voor orgineel en weg storing, later weer K&N geplaats en nu blijft de storing.
Gebruikersavatar
aertssenhjc
5th Gear member
Berichten: 1611
Lid geworden op: 20.12.2007 - 22:43
Locatie: omg. Bergen op Zoom

Ik heb zelf ook het BSR filter, en een leuk bijkomend feit is, als je plankgas optrekt, en het gas loslaat, hoor je em zo lekker afblazen...geen Subaru WRX oid, maar ook wel lekker. En het zorgt er wel voor dat mensen even omkijken...(zag /hoorde ik dat nu goed... :shock: :?: )
Volvo V60 T3 Momentum 2012.
Citroën 2CV6 Club Blue Celeste.1986
Citroën 2CV6 Spécial Rouge Vallelunga. 1986
Kia EV6 Air 2022

Volvo V40 1.8 Europa Sports 2003.
Volvo S60 2.4T 2001 BSR Stage II.
Volvo 240 DL 1987
BartusKN
2nd Gear member
Berichten: 132
Lid geworden op: 17.09.2009 - 22:16

euerw schreef:bedoel je een K&N inleg of echt een openfilter(sjonnie)?
Ik bedoel zo'n filter die het geluid mooier maakt (althans die een wereld van verschil maakt voor een benzine). :razz:
AlexV70 schreef:Wel een K&N filter, maar dan op de originele plek.
Ervaringen mee ? Kosten van deze ?
sjors86 schreef: ik heb geen diesel, maar op mijn benzine heb ik het (sjonnie???) BSR opti-flow filter gemonteerd. Qua geluid een wereld van verschil, geweldig geluid maakt ie nu :). Ook respons op het gaspedaal is een (beetje) beter geworden. Het kitje kost ong. 120 euro en is compleet met een hitteschild, filter en montagering. Fijne van ... (lees: het blijft gewoon een heerlijk stille S60).
Vind het er toch wel netjes uitzien zo. Levensduur van zo'n filter ?
En dat hij stil blijft zal ook niet anders, maar dat gaat bij mij niet op. Mijn audio is niet meer standaard en rijd eigenlijk continu met muziek en raampje beetje open.
bryanda schreef:heb zelf een k&N inlegfilter in mijn d5 zitten , geluid is iets beter, prestaties lijken ook beter.
Hoor je de turbo iets scherper worden ? En wat is de overweging geweest naast de K&N inlegfilter ? Dan bedoel ik dus ten op zichte van zo'n BSR-kitje?
bryanda schreef:Heb al sinds het plaatsen van de filter een storing Luchtmassameter en krijg deze er niet uit. Volgens EFKA kan dit niet aan het filter liggen , vilgends de garage kunnen de waardes nu niet buiten het bereik van de boordcomputer vallen en dus een storing geven. Toen ik de filter net plaatste begon de storing , toen vervangen voor orgineel en weg storing, later weer K&N geplaats en nu blijft de storing.
Zie je nu ook telkens een melding in het scherm op dashboard? Want dit is wel erg storend dan zeg. Ik vond de melding van ruitenwisservloeistof bijvullen al irritant, telkens maar terug.
aertssenhjc schreef:Ik heb zelf ook het BSR filter, en een leuk bijkomend feit is, als je plankgas optrekt, en het gas loslaat, hoor je em zo lekker afblazen...geen Subaru WRX oid
Maar hier praten we dan toch over een benzine variant ?

Thanks voor het reageren heren, iemand toevallig een filmpje gemaakt qua sound van auto dan.
Gebruikersavatar
FrankS60
5th Gear member
Berichten: 1838
Lid geworden op: 18.04.2008 - 12:25
Locatie: Gelderland

Heb wel een filmpje maar wederom alleen van de benzine. Je zult met een diesel een totaal ander effect krijgen.
S60 2.4T - 261bhp - 407Nm - BSR 3"; downpipe & sportflow exhaust - BSR Optiflow air intake - Fasttech tuned - IPD HD CBV - IPD TCV - IPD HD Ignition Coils - IPD silicone turbohosekit - IPD HD Endlinks - Eibach Pro Kit 30mm - Powerflex Front Control Arm Bushing - IPD HD Upper Spring Seats - IPD/Powerslot brakerotors icm Ferodo DS2500 pads - IPD HD SS Braided Brake Lines - 17"; Otrera 225/45/17 - Beige volleder - Spaceball -
Plaats reactie

Terug naar “S60 my 2000 t/m 2009”