Accu wordt bijgeladen onder rijden, hoe zat t ook weer?

Het board om te praten over zaken die exclusief voor de Plug In Hybrid Volvo's van toepassing zijn
Plaats reactie
Broek
2nd Gear member
Berichten: 70
Lid geworden op: 29.10.2005 - 06:47
Locatie: Regio Delft

de laatste 2 dagen valt mij op (ik rij in hybrid modus) dat als de batterij is opgebruikt ( dat laatste beetje batterij capaciteit zit er nog wel in, die je in pure modus nog kunt oprijden) en de diesel draait, de dieselmotor ook de batterij blijft opladen. Dit geeft dan hoog verbruik, 1 op 8 tot 1 op 10.
Ook bij afremmen of als ik gas loslaat blijft de diesel motor aan, terwijl deze normaal dan afslaat.


had dit nu te maken met de reiniging van de katalysator of dpf? en moet dit weer snel over zijn?

ik gebruik trouwens de 'save' knop niet.
Gebruikersavatar
IkeV70
5th Gear member
Berichten: 2136
Lid geworden op: 27.01.2006 - 22:18
Locatie: Heerhugowaard

Roetfilter regeneratie.
V70 - 2.5D
V60 PIH
V60 T5
Broek
2nd Gear member
Berichten: 70
Lid geworden op: 29.10.2005 - 06:47
Locatie: Regio Delft

Thx Ike.
ok, dat dat regelmatig moet gebeuren en dat de auto dan blijft dieselen kan ik volgen. Maar waarom wordt dan de accu ook bijgeladen, ten koste van hoog verbruik... Als ik lange rit zou hebben tot wellicht helemaal vol?

Inmiddels trouwens is het gedrag weer normaal. :-|
Gebruikersavatar
rsnhakan
8th Gear member
Berichten: 15305
Lid geworden op: 13.04.2008 - 12:18
Locatie: Thuis
Contacteer:

De accu wordt niet helemaal bijgeladen, maar tot ongeveer de helft. Dmv het laden wordt de motor zwaarder belast en zal het regeneratieproces sneller verlopen. Als bijkomend voordeel: je accu laadt op waardoor er geen energie/brandstof verloren gaat (tot op zekere hoogte).
Laatst gewijzigd door rsnhakan op 01.01.1970 - 01:00, 1 keer totaal gewijzigd.
Broek
2nd Gear member
Berichten: 70
Lid geworden op: 29.10.2005 - 06:47
Locatie: Regio Delft

OK, helder nu, bedankt!!
Gebruikersavatar
friend
2nd Gear member
Berichten: 240
Lid geworden op: 06.02.2013 - 15:21

Broek schreef:ok, dat dat regelmatig moet gebeuren en dat de auto dan blijft dieselen kan ik volgen. Maar waarom wordt dan de accu ook bijgeladen, ten koste van hoog verbruik... Als ik lange rit zou hebben tot wellicht helemaal vol?
Om regeneratie zo snel en goed mogelijk te laten plaatsvinden wordt de motor zoveel mogelijk belast. Vooral bij bestuurders die veel korte ritten rijden is dit een probleem. De motor komt hierdoor niet voldoende of te kort op temperatuur (hoe hoger hoe beter bij regeneratie), die hebben er ook vaker last van dat regeneratie een flink aantal ritten kan aanhouden. In zo'n geval zou een langere rit regeneratie bespoedigen.
Volvo V60 Plug-in Hybrid (Sensus Connected Touch*), S40, 850, 460, 242
(tussendoor: Peugeot, Renault, Fiat, Alfa Romeo, Audi, BMW)

Afbeelding
(*)__________Torque___________________Flitsmeister__________________FlitsNav__________________Lovetoload__________________Parkmobile___________________Netflix____________
Plaats reactie

Terug naar “Plug In Hybrid Volvo's”