Heeft iemand de elektrodenafstand voor de bougies van een 2.5T motor paraat?
Alvast bedankt.
AlexV70 schreef:Dat lijkt mij een beetje weining.
1.0 is bij jouw auto volgens mij de maat.
Heb even iemand de voorschriften laten checken, schijnt 0,7 - 0,8 te zijn.slagschip-s60 schreef:Ik heb deze week nieuwe in mijn auto laten zetten dat waren er met 3 puntjes op de bougie hier viel (hoefde)niets aan de stellen volgens de monteur.
Maar vroeger was bij veel bougie's de maat 0,6-0,7 mm
Hoi Frank,FrankS60 schreef:Mocht je nou ineens rare problemen krijgen Frans_v70, het erin zetten van niet originele volvo bougies heeft al bij een hoop mensen tot vage klachten geleid na een tijdje. Het erin zetten van nieuwe originele bougies bleek dan vaak de oplossing. Het is geen garantie dat je problemen krijgt maar wees er bedacht op dat het een bekend euvel is (waar ik zelf overigens niks van snap).
Klopt helemaal... rond de 30Nm (3Kg op een stang van 1 meter) en dat is niet bijzonder veel... je wielmoeren (bij ons bouten) met alu velgen max 110Nm..Frumpy schreef:Vaak worden de bougie's te vast gedraaid, waardoor schade aan het schroefdraad in de alukop ontstaat. Het aanhaalmoment ligt eigenlijk verrassend laag, dus altijd momentsleutel gebruiken is mijn advies.
Spoelen van de bak wordt door gerenommeerde automaatrevisiebedriven afgeraden.Frans_v70 schreef: Zal even mijn black sludge topic weer tot leven laten komen... heb weer wat te melden..![]()
Zal eens kijken of ik dat nog red voordat we weg gaan... morgen even bellen met de plaatselijke Volvo dealer. Ik heb geen idee wat het onderhoud is voor een Volvo automaat.. je leest veel verschilende dingen,,Frumpy schreef: Spoelen van de bak wordt door gerenommeerde automaatrevisiebedriven afgeraden.
Je kunt beter gewoon de olie verversen en bij de dealer de software upgraden. Kijk even op de peilstok of het niveau goed is, welke kleur de olie heeft en hoe dat spul ruikt.
By the way, wat voor motorolie gebruik jij? 0W40 full synt
Gebruik Zoek even, is al veel over geschreven.Frans_v70 schreef:Zal eens kijken of ik dat nog red voordat we weg gaan... morgen even bellen met de plaatselijke Volvo dealer. Ik heb geen idee wat het onderhoud is voor een Volvo automaat.. je leest veel verschilende dingen,,
- Spoelen
- niet spoelen
- Software
Heb al eens navraag gedaan bij de volvo... die komen met ... als ze goed schakeld dan verder niets aan doen.. Maar ik kan me voorstellen dat er na 190.000Km best wel iets gedaan mag worden.
Of zit ik hier fout... is wel een beetje off toppic.. gaat al niet meer over bougies.